Liga I la fotbal rezervată fetelor programează duminică, 23 septembrie, meciurile rundei cu numărul trei.
Învingătoare în primele două etape, 5-0 în deplasare cu Fortuna Becicherecu Mic și tot 5-0 pe teren propriu în confruntarea cu Heniu Prundu Bârgăului, campioana „U” Olimpia Cluj intenționează să-și continue startul perfect în noul sezon.
„U” Olimpia Cluj joacă în această etapă la Galați cu nou-promovata Universitatea, într-o partidă în care trupa lui Mirel Albon pornește ca principală favorită.
După startul perfect de sezon, 5-0 acasă cu Fair Play București, Universitatea Alexandria primește vizita deținătoarei Cupei României, CSȘ Târgoviște. Formația dâmbovițeană a început cu stângul noul sezon, 0-4 la Galați, dar s-a revanșat în etapa a II-a, 6-1, pe teren propriu, cu CFR Timișoara.
Primul lider al sezonului, după succesul cu 8-0 din runda inaugurală de la Timișoara, Vasas Femina Odorheiu Secuiesc joacă duminică în deplasare cu Independența Baia Mare. Ca și Vasas, nou-promovata Independența Baia Mare nu a disputat decât un meci în actuala stagiune, 1-2 pe teren propriu cu Heniu.
Pe „Bârgău Arena” din Prundu Bârgăului, Heniu, finalista Cupei României sezonul trecut, primește vizita echipei Fair Play București în cel mai tare meci al rundei.
Etapa a III-a:
duminică, 23 septembrie
ora 10:00: Universitatea Galați – „U” Olimpia Cluj
ora 11.00: Universitatea Alexandria – CSȘ Târgovişte
Independența Baia Mare – Vasas Femina Odorheiu Secuiesc
Heniu Prundu Bârgăului – Fair Play București
*Partida CFR 1933 Timișoara – Fortuna Becicherecu Mic a fost amânată
Liga a II-a, etapa a II-a:
duminică, 23 septembrie, ora 11.00
Selena ȘN Constanța – Atletic Onix
ACS Viitorul Reghin – Vulpițele Galbene Roman
Vasas 2 Femina Odorhei – Ladies Târgu Mureș
Măgura 2012 Bacău – Navobi Iași
Liga a III-a, etapa a II-a:
SERIA I
duminică, 23 septembrie, ora 11.00
Dream Team București – Carmen București
Atletic Drobeta – Dunărea Giurgiu
Progresul București – Luceafarul Filiași 2
SERIA II
sâmbătă, 22 septembrie, ora 10:00
Universitatea 2 Galați – CN Nicu Gane
duminică, 23 septembrie, 11:00
ACS Activ Slobozia – CSM Paşcani
Zimbrul Tulcea – FC Onești
SERIA III
duminică, 23 septembrie
ora 11:00: AFK Csiksereda Miercurea Ciuc – AS Independența 2 Baia Mare
CSM Târgu Mureș – Juventus Timișoara
ora 14:00: Atletic Olimpia Gherla – Sporting Lugaș 2