33 de jucătoare născute în anul 2015, alături de reprezentanții celor 8 serii, au participat în perioada 15-19 iunie 2026, la tabăra de vară dedicată categoriei de vârstă U11, organizată de Federația Română de Fotbal.

Acțiunea a reunit unele dintre cele mai promițătoare jucătoare din această generație, oferindu-le oportunitatea de a se antrena și de a-și demonstra calitățile într-un cadru coordonat de specialiștii Federației.

La tabără au fost prezente jucătoare convocate de la următoarele cluburi: ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, AFK Csikszereda, FC Rapid 1923 SA, CS Dinamo București, SC Suporter Club Oțelul Galați, Farul Constanța, ACS Selena SN Constanța, AFC Unirea 04 Slobozia, ACS Academic Craiova, ACS Campionii FC Argeș, ACS Student Sport Alba Iulia, ACS Alma, AFC Hermannstadt, ACS Interstar Sibiu, AFC ASA Tg. Mureș, ACS Kids Tâmpa 2015 Brașov, AFC UTA Arad, LPS Satu Mare, FC CFR 1907 Cluj SA, CS Marta Baia Mare, Asociația Athletic CS United Bihor, CS Junioru Salonta, FCS Feminin Politehnica Timișoara SA, ACS Recea, CS Unirea Ungheni 2018, CSC Dumbrăvița, ACS Dinamic Kids Videle.

La acțiune au fost prezenți Ionuț Florea, selecționerul Echipei Naționale feminine U17 și antrenorul secund, Iordan Roman, care au evaluat evoluțiile participantelor.

Tabăra de vară reprezintă un pas important în dezvoltarea tinerelor talente, oferindu-le posibilitatea de a se familiariza cu cerințele fotbalului de performanță de la cele mai mici categorii de vârstă.