De asemenea, naționala României mai are de jucat un meci din preliminariile pentru Campionatul Mondial, marți, 28 noiembrie, cu Moldova, la Mogoșoaia.
Olimpia Cluj, campioana României, domină categoric și în acest sezon competiția internă. În ultima etapă a turului, trupa pregătită de Mirel Albon va primi vizita echipei CSȘ Târgoviște.
Iată programul etapei a IX-a:
duminică, 19 noiembrie, ora 11:00
Olimpia Cluj – CSȘ Târgovişte
Fair-Play București – Heniu Prundu Bârgăului
Real Craiova – Fortuna Becicherecu Mic
CFR 1933 Timișoara – Universitatea Alexandria
Vasas Femina Odorheiu Secuiesc – ASA 2013 Târgu Mureș
Clasament: 1. Olimpia 24p; 2. CFR 15p; 3. ASA 12p; 4. Universitatea 11p; 5. Fair Play 11p; 6. Vasas 9p; 7. CSȘ Târgoviște 9p; 8. Heniu 8p; 9. Real 4p; 10. Fortuna 1p
Liga a II-a
SERIA I
Etapa a VII-a: duminică, 19 noiembrie, ora 11:00
Selena ȘN Constanța – Onix Râmnicu Sărat
Armonia Dolhești – CS Navobi Iași
ACS Viitorul Reghin – Universitatea Galați
Real 2 Craiova – Măgura 2012 Bacău
Clasament: 1. Galați 16p; 2. Selena 16p; 3. Onix 13p; 4. Armonia 10p; 5. Real 6p; 6. Măgura 4p; 7. Navobi 3p; 8. Viitorul 1p
SERIA A II-A
sâmbătă, 18 noiembrie, ora 10:00
Vasas 2 Femina Odorheiu Secuiesc – Sporting Lugaș
duminică, 19 noiembrie
ora 11:00
Ladies Târgu Mureș – Olimpia 2 Cluj
Piroș Security – Independența Baia Mare
ora 13:00
CS Ineu – Olimpic Star Cluj
Clasament: 1. Independența 18p; 2. Piroș 15p; 3. Vasas 12p; 4. Olimpia 2 Cluj 7p; 5. Olimic Star 6p; 6. Sporting 5p; 7. Ineu 4p; 8. Ladies 0p
Liga A III-A, etapa a VII-a:
SERIA I
sâmbătă, 18 noiembrie
ora 12:00
Real 3 Craiova – Dream Team București
ora 13:00
CSM Paşcani – Universitatea 2 Galați
duminică, 19 noiembrie
ora 11:00
Vulpițele Galbene Roman – CS Nicu Gane Fălticeni
ora 14:00
Progresul București – CF Onești
Clasament: 1. Vulpițele 18p; 2. Fălticeni 15p; 3. Pașcani 10; 4. Real 9p; 5. Dream Team 9p; 6. Galați 4p; 7. Onești 4p; 8. Progresul 0p
SERIA A II-A
duminică, 19 noiembrie, ora 13:00
Atletic Drobeta – Juventus Timișoara
Meciul Venus Maramureș – Banat Girls se va juca duminică, 26 noiembrie
Meciul CFR 2 Timișoara – CFF Oltenia a fost amânat
Formația AS Independența 2 Baia Mare stă în această etapă
Clasament: 1. Banat Girls 12p; 2. CFR 9p; 3. Independența 9p; 4. Venus 6p; 5. Atletic 0p; 6. Juventus 0p
– toate echipele au câte patru meciuri disputate