Start în cea de-a doua ediție a Ligii Națiunilor! Iată rezultatele meciurilor din septembrie și clasamentele din toate grupele.

Liga A

Grupa 1

  • Vineri, 4 septembrie: Italia – Bosnia-Herțegovina 1-1 (Sensi 68′ / Džeko 58′), Țările de Jos – Polonia 1-0 (Bergwijn 62′)
  • Luni, 7 septembrie: Bosnia-Herțegovina – Polonia 1-2 (Hajradinović 25′-pen. / Glik 45’+1, Grosicki 68′), Țările de Jos – Italia 0-1 (Barella 45’+2)
Italia21102-14
Țările de Jos21011-13
Polonia21012-23
Bosnia-Herțegovina20112-31

Grupa 2

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Islanda – Anglia 0-1 (Sterling 90’+2-pen.), Danemarca – Belgia 0-2 (Denayer 10′, Mertens 77′)
  • Marți, 8 septembrie: Belgia – Islanda 5-1 (Witsel 14′, Batshuayi 18′, 70′, Mertens 51′, Doku 80′ / H. Fridjónsson 11′), Danemarca – Anglia 0-0
Belgia22007-16
Anglia21101-04
Danemarca20110-21
Islanda20021-60

Grupa 3

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Portugalia – Croația 4-1 (João Cancelo 42′, Diogo Jota 59′, João Félix 71′, Silva 90’+6 / Petković 90’+2), Suedia – Franța 0-1 (Mbappé 42′)
  • Marți, 8 septembrie: Franța – Croația 4-2 (Griezmann 44′, Livaković 45’+2-autogol, Upamecano 66′, Giroud 78′-pen. / Lovren 18′, Brekalo 56′), Suedia – Portugalia 0-2 (Ronaldo 45’+2, 73′)
Portugalia22006-16
Franța22005-26
Suedia20020-30
Croația20023-80

Grupa 4

  • Joi, 3 septembrie: Germania – Spania 1-1 (Werner 52′ / Gayà 90’+7), Ucraina – Elveția 2-1 (Yarmolenko 15′, Zinchenko 69′ / Seferović 42′)
  • Duminică, 6 septembrie: Spania – Ucraina 4-0 (Ramos 4′-pen., 30′, Fati 33′, Ferrán Torres 85′), Elveția – Germania 1-1 (Widmer 59′ / Gündoğan 15′)
Spania21105-14
Ucraina21012-53
Germania20202-22
Elveția20112-31

Liga B

Grupa 1

  • Vineri, 4 septembrie: Norvegia – Austria 1-2 (Haaland 67′ / Gregoritsch 36′, Sabitzer 55′-pen.), România – Irlanda de Nord 1-1 (Puşcaş 26′ / Whyte 87′)
  • Luni, 7 septembrie: Austria – România 2-3 (Baumgartner 18′, Onisiwo 82′ / Alibec 4′, Grigore 52′, Maxim 71′), Irlanda de Nord – Norvegia 1-5 (McNair 7′ / Elyounoussi 3′, Haaland 8′, 59′, Sørloth 20′, 48′)
ROMÂNIA21104-34
Austria21014-43
Norvegia21016-33
Irlanda de Nord20112-61

Grupa 2

  • Vineri, 4 septembrie: Scoția – Israel 1-1 (Christie 45’+1-pen. / Zahavi 74′), Slovacia – Cehia 1-3 (Schranz 89′ / Coufal 49′, Dočkal 54′-pen., Krmenčík 87′)
  • Luni, 7 septembrie: Cehia – Scoția 1-2 (Pešek 13′ / Dykes 28′, Christie 53′-pen.), Israel – Slovacia 1-1 (Elmkies 90’+2 / Ďuriš 15′)
Scoția21103-24
Cehia21014-33
Israel20202-22
Slovacia20112-41

Grupa 3

  • Joi, 3 septembrie: Rusia – Serbia 3-1 (Dzyuba 49′ (p), 82′, Karavaev 70′ / A. Mitrović 79′), Turcia – Ungaria 0-1 (Szoboszlai 81′)
  • Duminică, 6 septembrie: Ungaria – Rusia 2-3 (Sallai 63′, Nikolić 71′ / Anton Miranchuk 16′, Ozdoev 35′, Mário Fernandes 47′), Serbia – Turcia 0-0
Rusia22006-36
Ungaria21013-33
Turcia20110-11
Serbia20111-31

Grupa 4

  • Joi, 3 septembrie: Bulgaria – Irlanda 1-1 (Kraev 57′ / Duffy 90’+4), Finlanda – Țara Galilor 0-1 (Moore 81′)
  • Duminică, 6 septembrie: Țara Galilor – Bulgaria 1-0 (N. Williams 90’+5), Irlanda – Finlanda 0-1 (Jensen 65′)
Țara Galilor22002-06
Finlanda21011-13
Irlanda20111-21
Bulgaria20111-21

Liga C

Grupa 1

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Azerbaidjan – Luxemburg 1-2 (Sheydaev 44′ / Krivotsyuk 49′-autogol, Rodrigues 73′-pen.), Cipru – Muntenegru 0-2 (Jovetić 61′, 74′)
  • Marți, 8 septembrie: Cipru – Azerbaidjan 0-1 (Medvedev 30′), Luxemburg – Muntenegru 0-1 (Bećiraj 90’+4 (p))
Muntenegru22003-06
Luxemburg21012-23
Azerbaidjan21012-23
Cipru20020-30

Grupa 2

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Macedonia de Nord – Armenia 2-1 (Alioski 6′-pen., Nestorovski 39′-pen. / Barseghyan 90’+5-pen.), Estonia – Georgia 0-1 (Katcharava 33′)
  • Marți, 8 septembrie: Armenia – Estonia 2-0 (Karapetyan 44′, Wbeymar 66′), Georgia – Macedonia de Nord 1-1 (Okriashvili 14′-pen. / Ristovski 34′)
Macedonia de Nord21103-24
Georgia21102-14
Armenia21013-23
Estonia20020-30

Grupa 3

  • Joi, 3 septembrie: Moldova – Kosovo 1-1 (Nicolaescu 21′ / Kololli 72′), Slovenia – Grecia 0-0
  • Duminică, 6 septembrie: Slovenia – Moldova 1-0 (Bohar 29′), Kosovo – Grecia 1-2 (B. Berisha 83′ / Limnios 3′, Siovas 52′)
Grecia21102-14
Slovenia21101-04
Kosovo20112-31
Moldova20111-21

Grupa 4

  • Vineri, 4 septembrie: Lituania – Kazahstan 0-2 (Zainutdinov 4′, Kuat 87′), Belarus – Albania 0-2 (Çikalleshi 24′, Bare 79′)
  • Luni, 7 septembrie: Kazahstan – Belarus 1-2 (Aimbetov 63′ / Bordachev 54′, Lisakovich 87′), Albania – Lituania 0-1 (D. Kazlauskas 52′)
Kazahstan21013-23
Albania21012-13
Belarus21012-33
Lituania21011-23

Liga D

Grupa 1

  • Joi, 3 septembrie: Insulele Feroe – Malta 3-2 (K. Olsen 26′, A. Olsen 88′, Hendriksson 90’+1 / Degabriele 38′, Agius 74′), Letonia – Andorra 0-0
  • Duminică, 6 septembrie: Andorra – Insulele Feroe 0-1 (K. Olsen 32′), Malta – Letonia 1-1 (Nwoko 16′ / Guillaumier 26′-autogol)
Insulele Feroe22004-26
Letonia20201-12
Malta20113-41
Andorra20110-11

Grupa 2: Gibraltar, Liechtenstein, San Marino

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Gibraltar – San Marino 1-0 (Torilla 43′)
  • Marți, 8 septembrie: San Marino – Liechtenstein 0-2 (Hasler 4′, Frick 15′)
Liechtenstein11002-03
Gibraltar11001-03
San Marino20020-30