Legendele fotbalului românesc, Miodrag Belodedici și Marius Niculae, le-au făcut o o surpriză tuturor celor care îndrăgesc fotbalul în Iași.
Marți, 14 iulie, cei doi foști internaționali s-au întâlnit cu fanii în cadrul a două evenimente speciale ce au avut loc în oraș.
Mai întâi, în prima parte a zilei, la Romania Store, în Mall Moldova, Miodrag Belodedici și Marius Niculae au participat la o sesiune de autografe și fotografii cu toți cei care și-au dorit o amintire unică. De asemenea, au fost alături de vizitatori la provocările și concursurile organizate special cu această ocazie.
Programul a continuat după-amiaza, la Librăria Cărturești din Palas Mall. Aici, fanii au avut parte de un nou Meet & Greet cu invitații de onoare, dar și de momente interactive, precum un concurs Kahoot cu premii, menit să pună la încercare cunoștințele suporterilor despre istoria echipei naționale.
În plus, cei care au achiziționat produse din colecția „Tricolorii Învățăm Împreună” direct din librărie au primit cadouri speciale, marcând astfel vizita celor două legende la Iași.
Ziua de marți a reprezentat astfel o ocazie unică pentru fanii tricolori de a-i cunoaște și de a interacționa cu doi dintre cei mai apreciați fotbaliști din istoria echipei naționale.











