În ultima zi a preliminariilor am aflat a 20-a echipă calificată direct la EURO 2020: Țara Galilor s-a impus cu 2-0 în fața Ungariei și merge la turneul final.

55 de selecționate împărțite în 10 grupe s-au aflat la startul calificărilor. Primele două locuri au mers la EURO 2020. O ediție aniversară organizată în 12 orașe europene, între care și Bucureștiul.

Ultimele 4 calificate vor fi stabilite în urma play-off-ului Ligii Națiunilor, acolo unde va fi prezentă și România. Tragerea la sorți a barajului va avea loc vineri, 22 noiembrie, la Nyon.

S-au calificat la EURO 2020: Belgia, Italia*, Polonia, Rusia, Ucraina, Spania, Anglia, Cehia, Turcia, Franța, Suedia, Finlanda, Germania, Olanda, Croația, Austria, Portugalia, Elveția, Danemarca, Țara Galilor.

* Echipele îngroșate sunt și gazde ale turneului final.

Grupa A

22 martie: Bulgaria – Muntenegru 1-1 (Nedelev 82-pen. / Mugoša 50), Anglia – Cehia 5-0 (Sterling 24, 62, 68, Kane 45+2-pen., Kalas 84-autogol)
25 martie: Muntenegru – Anglia 1-5 (Vešović 17 / Keane 30, Barkley 39, 59, Kane 71, Sterling 81), Kosovo – Bulgaria 1-1 (Zeneli 61 / Bozhikov 39)
7 iunie: Muntenegru – Kosovo 1-1 (Mugoša 69 / Rashica 24), Cehia – Bulgaria 2-1 (Schick 19, 50 / Isa 3)
10 iunie: Cehia – Muntenegru 3-0 (Jankto 18, Kopitović 49-autogol, Schick 82-pen.), Bulgaria – Kosovo 2-3 (Popov 43, Dimitrov 55 / Rashica 14, Muriqi 64, Rashani 90+3)
7 septembrie: Kosovo – Cehia 2-1 (Muriqi 20, Vojvoda 67 / Schick 16), Anglia – Bulgaria 4-0 (Kane 24, 50-pen., 73-pen., Sterling 55)
10 septembrie: Muntenegru – Cehia 0-3 (Souček 54, Masopust 58, Darida 90+4-pen.), Anglia – Kosovo 5-3 (Sterling 8, Kane 19, Vojvoda 38-autogol, Sancho 44, 45+1 / V. Berisha 1, 49, Muriqi 55-pen.)
11 octombrie: Muntenegru – Bulgaria 0-0, Cehia – Anglia 2-1 (Brabec 9, Ondrášek 85 / Kane 5-pen.)
14 octombrie: Kosovo – Muntenegru 2-0 (Rrahmani 10, Muriqi 34), Bulgaria – Anglia 0-6 (Rashford 7, Barkley 20, 32, Sterling 45+3, 69, Kane 85)
14 noiembrie: Anglia – Muntenegru 7-0 (Oxlade-Chamberlain 11, Kane 19, 24, 37, Rashford 30, Šofranac 66-autogol, Abraham 84), Cehia – Kosovo 2-1 (Král 71, Čelůstka 79 / Nuhiu 50)
17 noiembrie: Kosovo – Anglia 0-4 (Winks 32, Kane 79, Rashford 83, Mount 90+1), Bulgaria – Cehia 1-0 (Bozhikov 56)

ANGLIA870137-621
CEHIA850313-1115
Kosovo832313-1611
Bulgaria81346-176
Muntenegru80353-223

Grupa B

22 martie: Portugalia – Ucraina 0-0, Luxemburg – Lituania 2-1 (Barreiro Martins 45, Rodrigues 55 / Černych 14)
25 martie: Portugalia – Serbia 1-1 (Danilo 42 / Tadić 7-pen.), Luxemburg – Ucraina 1-2 (Turpel 34 / Tsygankov 40, Rodrigues 90+3-autogol)
7 iunie: Ucraina – Serbia 5-0 (Tsygankov 26, 27, Konoplyanka 46, 75, Yaremchuk 58), Lituania – Luxemburg 1-1 (Novikovas 74 / Rodrigues 21)
10 iunie: Ucraina – Luxemburg 1-0 (Yaremchuk 6), Serbia – Lituania 4-1 (A. Mitrović 20, 34, Jović 35, Ljajić 90+2 / Novikovas 71-pen.)
7 septembrie: Lituania – Ucraina 0-3 (Zinchenko 7, Marlos 27, Malinovskyi 62), Serbia – Portugalia 2-4 (Milenković 68, A. Mitrović 85 / William Carvalho 42, Gonçalo Guedes 58, Ronaldo 80, Bernardo Silva 86)
10 septembrie: Luxemburg – Serbia 1-3 (Turpel 66 / A. Mitrović 36, 78, Radonjić 55), Lituania – Portugalia 1-5 (Andriuškevičius 28 / Ronaldo 7-pen., 62, 65, 76, William Carvalho 90+2)
11 octombrie: Ucraina – Lituania 2-0 (Malinovskyi 29, 58), Portugalia – Luxemburg 3-0 (Bernardo Silva 16, Ronaldo 65, Gonçalo Guedes 89)
14 octombrie: Ucraina – Portugalia 2-1 (Yaremchuk 6, Yarmolenko 27 / Ronaldo 72-pen.), Lituania – Serbia 1-2 (D. Kazlauskas 79 / A. Mitrović 49, 53)
14 noiembrie: Serbia – Luxemburg 3-2 (A. Mitrović 11, 43, Radonjić 70 / Rodrigues 54, Turpel 75), Portugalia – Lituania 6-0 (Ronaldo 7-pen., 22, 65, Pizzi 52, Gonçalo Paciência 56, Bernardo Silva 63)
17 noiembrie: Serbia – Ucraina 2-2 (Tadić 9-pen., A. Mitrović 56 / Yaremchuk 32, Besedin 90+3), Luxemburg – Portugalia 0-2 (Bruno Fernandes 39, Ronaldo 86)

UCRAINA862017-420
PORTUGALIA852122-617
Serbia842217-1714
Luxemburg81167-164
Lituania80175-251

Grupa C

21 martie: Irlanda de Nord – Estonia 2-0 (McGinn 56, S. Davis 75-pen.), Olanda – Belarus 4-0 (Depay 1, 55-pen., Wijnaldum 21, Van Dijk 86)
24 martie: Irlanda de Nord – Belarus 2-1 (J. Evans 30, Magennis 87 / Stasevich 33), Olanda – Germania 2-3 (De Ligt 48, Depay 63 / Sané 15, Gnabry 34, Schulz 90)
8 iunie: Estonia – Irlanda de Nord 1-2 (Vassiljev 25 / Washington 77, Magennis 80), Belarus – Germania 0-2 (Sané 13, Reus 62)
11 iunie: Germania – Estonia 8-0 (Reus 10, 37, Gnabry 17, 62, Goretzka 20, Gündoğan 26-pen., Werner 79, Sané 88), Belarus – Irlanda de Nord 0-1 (McNair 86)
6 septembrie: Estonia – Belarus 1-2 (Sorga 54 / Naumov 48, Skavysh 90+2), Germania – Olanda 2-4 (Gnabry 9, Kroos 73-pen. / F. de Jong 59, Tah 66-autogol, Malen 79, Wijnaldum 90+1)
9 septembrie: Irlanda de Nord – Germania 0-2 (Halstenberg 48, Gnabry 90+3), Estonia – Olanda 0-4 (Babel 17, 47, Depay 76, Wijnaldum 87)
10 octombrie: Belarus – Estonia 0-0, Olanda – Irlanda de Nord 3-1 (Depay 80, 90+4, L. de Jong 90+1 / Magennis 75)
13 octombrie: Belarus – Olanda 1-2 (Dragun 54 / Wijnaldum 32, 41), Estonia – Germania 0-3 (Gündoğan 51, 57, Werner 71)
16 noiembrie: Irlanda de Nord – Olanda 0-0, Germania – Belarus 4-0 (Ginter 41, Goretzka 49, Kroos 55, 83)
19 noiembrie: Olanda – Estonia 5-0 (Wijnaldum 6, 66, 79, Aké 19, Boadu 87), Germania – Irlanda de Nord 6-1 (Gnabry 19, 47, 60, Goretzka 43, 73, Brandt 90+1 / Smith 7)

GERMANIA870130-721
OLANDA861124-719
Irlanda de Nord84139-1313
Belarus81164-164
Estonia80172-261

Grupa D

23 martie: Georgia – Elveția 0-2 (St. Zuber 56, Zakaria 80), Gibraltar – Irlanda 0-1 (Hendrick 49)
26 martie: Elveția – Danemarca 3-3 (Freuler 19, Xhaka 66, Embolo 76 / M. Jørgensen 84, Gytkjær 88, Dalsgaard 90+3), Irlanda – Georgia 1-0 (Hourihane 36)
7 iunie: Georgia – Gibraltar 3-0 (Gvilia 30, Papunashvili 59, Arveladze 76-pen.), Danemarca – Irlanda 1-1 (Højbjerg 76 / Duffy 85)
10 iunie: Irlanda – Gibraltar 2-0 (J. Chipolina 29-autogol, Brady 90+3), Danemarca – Georgia 5-1 (Dolberg 13, 63, Eriksen 30-pen., Y. Poulsen 73, Braithwaite 90+3 / Lobzhanidze 25)
5 septembrie: Irlanda – Elveția 1-1 (McGoldrick 85 / Schär 74), Gibraltar – Danemarca 0-6 (Skov 6, Eriksen 34-pen., 50-pen., Delaney 69, Gytkjær 73, 78)
8 septembrie: Elveția – Gibraltar 4-0 (Zakaria 37, Mehmedi 43, Rodríguez 45+4, Gavranović 87), Georgia – Danemarca 0-0
12 octombrie: Georgia – Irlanda 0-0, Danemarca – Elveția 1-0 (Y. Poulsen 85)
15 octombrie: Elveția – Irlanda 2-0 (Seferović 16, Duffy 90+3-autogol), Gibraltar – Georgia 2-3 (L. Casciaro 66, R. Chipolina 74 / Kharaishvili 10, Kankava 21, Kvilitaia 84)
15 noiembrie: Elveția – Georgia 1-0 (Itten 77), Danemarca – Gibraltar 6-0 (Skov 12, 64, Gytkjær 47, Braithwaite 51, Eriksen 85, 90+3)
18 noiembrie: Irlanda – Danemarca 1-1 (Doherty 85 / Braithwaite 73), Gibraltar – Elveția 1-6 (Styche 74 / Itten 10, 84, Vargas 50, Fassnacht 57, Benito 75, Xhaka 86)

ELVEȚIA852119-617
DANEMARCA844023-616
Irlanda83416-513
Georgia82247-118
Gibraltar80083-310

Grupa E

21 martie: Slovacia – Ungaria 2-0 (Duda 42, Rusnák 85), Croația – Azerbaijan 2-1 (Barišić 44, Kramarić 79 / Sheydaev 19)
24 martie: Țara Galilor – Slovacia 1-0 (James 5), Ungaria – Croația 2-1 (Szalai 34, Pátkai 76 / Rebić 13)
8 iunie: Croația – Țara Galilor 2-1 (Lawrence 17-autogol, Perišić 48 / Brooks 77), Azerbaidjan – Ungaria 1-3 (Emreli 69 / Orban 18, 53, Holman 71)
11 iunie: Azerbaidjan – Slovacia 1-5 (Sheydaev 29 / Lobotka 8, Kucka 27, Hamšík 30, 57, Hancko 85), Ungaria – Țara Galilor 1-0 (Pátkai 80)
6 septembrie: Țara Galilor – Azerbaidjan 2-1 (Pashayev 26-autogol, Bale 84 / Emreli 59), Slovacia – Croația 0-4 (Vlašić 45, Perišić 46, Petković 72, Lovren 89)
9 septembrie: Azerbaidjan – Croația 1-1 (Khalilzade 72 / Modrić 11-pen.), Ungaria – Slovacia 1-2 (Szoboszlai 50 / Mak 40, Boženík 56)
10 octombrie: Slovacia – Țara Galilor 1-1 (Kucka 53 / Moore 25), Croația – Ungaria 3-0 (Modrić 5, Petković 24, 42)
13 octombrie: Ungaria – Azerbaidjan 1-0 (Korhut 10), Țara Galilor – Croația 1-1 (Bale 45+4 / Vlašić 9)
16 noiembrie: Azerbaidjan – Țara Galilor 0-2 (Moore 10, Wilson 34), Croația – Slovacia 3-1 (Vlašić 56, Petković 60, Perišić 74 / Boženík 32)
19 noiembrie: Țara Galilor – Ungaria 2-0 (Ramsey 15, 47), Slovacia – Azerbaidjan 2-0 (Boženík 19, Hamšík 86)

CROAȚIA852117-717
ȚARA GALILOR842210-614
Slovacia841313-1113
Ungaria84048-1112
Azerbaidjan80175-181

Grupa F

23 martie: Suedia – România 2-1 (Quaison 33, Claesson 40 / Keșerü 58), Malta – Feroe 2-1 (Nwoko 13, S. Borg 77-pen. / J. Thomsen 90+8), Spania – Norvegia 2-1 (Rodrigo 16, Ramos 71-pen. / King 65-pen.)
26 martie: România – Feroe 4-1 (Deac 26, Keșerü 29, 33, Puşcaş 63 / V. Davidsen 40-pen.), Norvegia – Suedia 3-3 (Johnsen 41, King 59, Kamara 90+7 / Claesson 70, Nordtveit 86-autogol, Quaison 90+1), Malta – Spania 0-2 (Morata 31, 73)
7 iunie: Feroe – Spania 1-4 (K. Olsen 30 / Ramos 6, Jesús Navas 19, Gestsson 34-autogol, Gayà 71), Norvegia – România 2-2 (T. Elyounoussi 56, Ødegaard 70 / Keșerü 77, 90+2), Suedia – Malta 3-0 (Quaison 2, Claesson 50, Isak 81)
10 iunie 2019: Feroe – Norvegia 0-2 (Johnsen 49, 83), Malta – România 0-4 (Puşcaş 7, 29, Chipciu 34, Man 90+1), Spania – Suedia 3-0 (Ramos 64-pen., Morata 85-pen., Oyarzabal 87)
5 septembrie: Feroe – Suedia 0-4 (Isak 12, 15, Lindelöf 23, Quaison 41), Norvegia – Malta 2-0 (Berge 34, King 45+1-pen.), România – Spania 1-2 (Andone 59 / Ramos 29-pen., Paco Alcácer 47)
8 septembrie: Spania – Feroe 4-0 (Rodrigo 13, 50, Paco Alcácer 90, 90+3), România – Malta 1-0 (Puşcaş 47), Suedia – Norvegia 1-1 (Forsberg 60 / Johansen 45)
12 octombrie: Feroe – România 0-3 (Puşcaş 74, Mitriță 83, Keșerü 90+4), Norvegia – Spania 1-1 (King 90+4-pen. / Saúl Ñíguez 47), Malta – Suedia 0-4 (Danielson 11, S. Larsson 58-pen., 71-pen., Agius 66-autogol)
15 octombrie: Suedia – Spania 1-1 (Berg 50 / Rodrigo 90+2), România – Norvegia 1-1 (Mitriță 62 / Sørloth 90+2), Feroe – Malta 1-0 (Baldvinsson 71)
15 noiembrie: Norvegia – Feroe 4-0 (Reginiussen 4, Fossum 8, Sørloth 62, 65), Spania – Malta 7-0 (Morata 23, Santi Cazorla 41, Pau Torres 62, Sarabia 63, Olmo 69, Gerard Moreno 71, Jesús Navas 85), România – Suedia 0-2 (Berg 18, Quaison 34)
18 noiembrie: Suedia – Feroe 3-0 (Andersson 29, Svanberg 72, Guidetti 80), Spania – România 5-0 (Fabián Ruiz 8, Gerard Moreno 33, 43, Rus 45+1-autogol, Oyarzabal 90+2), Malta – Norvegia 1-2 (P. Fenech 40 / King 7, Sørloth 62)

SPANIA1082031-526
SUEDIA1063123-921
Norvegia1045119-1117
România1042417-1514
Feroe101094-303
Malta101093-273

Grupa G

21 martie: Israel – Slovenia 1-1 (Zahavi 55 / Šporar 48), Macedonia de Nord – Letonia 3-1 (Alioski 11, Elmas 29, 90+3 / Isajevs 87), Austria – Polonia 0-1 (K. Piątek 69)
24 martie: Israel – Austria 4-2 (Zahavi 34, 45, 55, Dabbur 66 / Arnautović 8, 75), Slovenia – Macedonia de Nord 1-1 (Zajc 34 / Bardi 47), Polonia – Letonia 2-0 (Lewandowski 76, Glik 84)
7 iunie: Letonia – Israel 0-3 (Zahavi 10, 60, 81), Macedonia de Nord – Polonia 0-1 (K. Piątek 47), Austria – Slovenia 1-0 (Burgstaller 74)
10 iunie: Polonia – Israel 4-0 (K. Piątek 35, Lewandowski 56-pen., Grosicki 59, Kądzior 84), Letonia – Slovenia 0-5 (Črnigoj 24, 27, Iličić 29-pen., 44, Zajc 47), Macedonia de Nord – Austria 1-4 (Hinteregger 18-autogol / Lazaro 39, Arnautović 62-pen., 82, Bejtulai 86-autogol)
5 septembrie: Israel – Macedonia de Nord 1-1 (Zahavi 55 / Ademi 64)
6 septembrie: Slovenia – Polonia 2-0 (Aljaž Struna 35, Šporar 65), Austria – Letonia 6-0 (Arnautović 7, 53-pen., Sabitzer 13, Šteinbors 76-autogol, Laimer 80, Gregoritsch 85)
9 septembrie: Slovenia – Israel 3-2 (Verbić 43, 90, Bezjak 66 / Natcho 50, Zahavi 63), Polonia – Austria 0-0, Letonia – Macedonia de Nord 0-2 (Pandev 14, Bardi 17)
10 octombrie: Letonia – Polonia 0-3 (Lewandowski 9, 13, 76), Macedonia de Nord – Slovenia 2-1 (Elmas 50, 68 / Iličić 90+5-pen.), Austria – Israel 3-1 (Lazaro 41, Hinteregger 56, Sabitzer 88 / Zahavi 34)
13 octombrie: Slovenia – Austria 0-1 (Posch 21), Polonia – Macedonia de Nord 2-0 (Frankowski 74, Milik 80)
15 octombrie: Israel – Letonia 3-1 (Dabbur 16, 42, Zahavi 26 / Kamešs 40)
16 noiembrie: Slovenia – Letonia 1-0 (Tarasovs 53-autogol), Israel – Polonia 1-2 (Dabbur 88 / Krychowiak 4, K. Piątek 54), Austria – Macedonia de Nord 2-1 (Alaba 7, Lainer 48 / Stojanovski 90+3)
19 noiembrie: Polonia – Slovenia 3-2 (Szymański 3, Lewandowski 54, Góralski 81 / Matavž 14, Iličić 61), Letonia – Austria 1-0 (Ošs 65), Macedonia de Nord – Israel 1-0 (Nikolov 45+2)

POLONIA1081118-525
AUSTRIA1061319-919
Macedonia de Nord1042412-1314
Slovenia1042416-1114
Israel1032516-1811
Letonia101093-283

Grupa H

22 martie: Moldova – Franța 1-4 (Ambros 89 / Griezmann 24, Varane 27, Giroud 36, Mbappé 87), Andorra – Islanda 0-2 (B. Bjarnason 22, Kjartansson 80), Albania – Turcia 0-2 (Burak Yılmaz 21, Çalhanoğlu 55)
25 martie: Turcia – Moldova 4-0 (Hasan Ali Kaldırım 24, Cenk Tosun 26, 53, Kaan Ayhan 70), Franța – Islanda 4-0 (Umtiti 12, Giroud 68, Mbappé 78, Griezmann 84), Andorra – Albania 0-3 (Sadiku 21, Balaj 87, Abrashi 90+6)
8 iunie: Islanda – Albania 1-0 (Gudmundsson 22), Moldova – Andorra 1-0 (Armaş 8), Turcia – Franța 2-0 (Kaan Ayhan 30, Cengiz Ünder 40)
11 iunie: Islanda – Turcia 2-1 (R. Sigurdsson 21, 32 / Dorukhan Toköz 40), Andorra – Franța 0-4 (Mbappé 11, Ben Yedder 30, Thauvin 45+1, Zouma 60), Albania – Moldova 2-0 (Çikalleshi 66, Ramadani 90+3)
7 septembrie: Islanda – Moldova 3-0 (Sigthórsson 31, B. Bjarnason 55, Bödvarsson 77), Turcia – Andorra 1-0 (Ozan Tufan 89), Franța – Albania 4-1 (Coman 8, 68, Giroud 27, Ikoné 85 / Çikalleshi 90-pen.)
10 septembrie: Moldova – Turcia 0-4 (Cenk Tosun 37, 79, Deniz Türüc 57, Yusuf Yazıcı 88), Franța – Andorra 3-0 (Coman 18, Lenglet 52, Ben Yedder 90+1), Albania – Islanda 4-2 (Dermaku 32, Hysaj 52, Roshi 79, Çikalleshi 83 / G. Sigurdsson 47, Sigthórsson 58)
11 octombrie: Turcia – Albania 1-0 (Cenk Tosun 90), Islanda – Franța 0-1 (Giroud 66-pen.), Andorra – Moldova 1-0 (Vales 63)
14 octombrie: Moldova – Albania 0-4 (Çikalleshi 22, Bare 34, Trashi 40, Manaj 90), Islanda – Andorra 2-0 (Sigurdsson 38, Sigthórsson 65), Franța – Turcia 1-1 (Giroud 76 / Kaan Ayhan 82)
14 noiembrie: Turcia – Islanda 0-0, Franța – Moldova 2-1 (Varane 35, Giroud 79-pen. / Raţă 9), Albania – Andorra 2-2 (Balaj 6, Manaj 55 / C. Martínez 18, 48)
17 noiembrie: Moldova – Islanda 1-2 (Milinceanu 56 / B. Bjarnason 17, G. Sigurdsson 65),  Andorra – Turcia 0-2 (Enes Ünal 17, 21-pen.), Albania – Franța 0-2 (Tolisso 9, Griezmann 30)

FRANȚA1081125-625
TURCIA1072118-323
Islanda1061314-1119
Albania1041516-1413
Andorra101183-204
Moldova101094-263

Grupa I

21 martie: Kazahstan – Scoția 3-0 (Pertsukh 6, Vorogovskiy 10, Zainutdinov 51), Cipru – San Marino 5-0 (Sotiriou 19-pen., 23-pen., Kousoulos 26, Efrem 31, Laifis 56), Belgia – Rusia 3-1 (Tielemans 14, E. Hazard 45-pen., 88 / Cheryshev 16)
24 martie: Kazahstan – Rusia 0-4 (Cheryshev 19, 45+2, Dzyuba 52, Beysebekov 62-autogol), San Marino – Scoția 0-2 (McLean 4, Russell 74), Cipru – Belgia 0-2 (E. Hazard 10, Batshuayi 18)
8 iunie: Rusia – San Marino 9-0 (Cevoli 25-autogol, Dzyuba 31-pen., 73, 76, 88, Kudryashov 36, Anton Miranchuk 41, Smolov 77, 83), Scoția – Cipru 2-1 (Robertson 61, Burke 89 / Kousoulos 87), Belgia – Kazahstan 3-0 (Mertens 11, Castagne 14, R. Lukaku 50)
11 iunie: Kazahstan – San Marino 4-0 (Kuat 45+1, Fedin 62, Suyumbayev 65, Islamkhan 79), Rusia – Cipru 1-0 (Ionov 38), Belgia – Scoția 3-0 (R. Lukaku 45+1, 57, De Bruyne 90+2)
6 septembrie: Cipru – Kazahstan 1-1 (Sotiriou 39 / Schetkin 2), Scoția – Rusia 1-2 (McGinn 11 / Dzyuba 40, O’Donnell 59-autogol), San Marino – Belgia 0-4 (Batshuayi 43-pen., 90+2, Mertens 57, Chadli 63)
9 septembrie: Scoția – Belgia 0-4 (R. Lukaku 9, Vermaelen 24, Alderweireld 32, De Bruyne 82), San Marino – Cipru 0-4 (Kousoulos 2, 73, Papoulis 39, Artymatas 75), Rusia – Kazahstan 1-0 (Mário Fernandes 89)
10 octombrie: Kazahstan – Cipru 1-2 (Yerlanov 34 / Sotiriou 73, N. Ioannou 84), Rusia – Scoția 4-0 (Dzyuba 57, 70, Ozdoev 60, Golovin 84), Belgia – San Marino 9-0 (R. Lukaku 28, 41, Chadli 31, Brolli 35-autogol, Alderweireld 43, Tielemans 45+1, Benteke 79, Verschaeren 84-pen., Castagne 90)
13 octombrie: Kazahstan – Belgia 0-2 (Batshuayi 21, Meunier 53), Scoția – San Marino 6-0 (McGinn 12, 27, 45+1, Shankland 65, Findlay 67, Armstrong 87), Cipru – Rusia 0-5 (Cheryshev 9, 90+2, Ozdoev 23, Dzyuba 79, Golovin 89)
16 noiembrie: Cipru – Scoția 1-2 (Efrem 47 / Christie 12, McGinn 53), San Marino – Kazahstan 1-3 (Berardi 77 / Zainutdinov 6, Suyumbayev 22, Schetkin 26), Rusia – Belgia 1-4 (Dzhikiya 79 / T. Hazard 19, E. Hazard 33, 40, R. Lukaku 72)
19 noiembrie: Belgia – Cipru 6-1 (Benteke 16, 68, De Bruyne 36, 41, Carrasco 44, Kypros 51-autogol / N. Ioannou 14), San Marino – Rusia 0-5 (Kuzyaev 3, S. Petrov 19, Aleksei Miranchuk 49, Ionov 56, Komlichenko 78), Scoția – Kazahstan 3-1 (McGinn 48, 90+1, Naismith 64 / Zainutdinov 34)

BELGIA10100040-330
RUSIA1080233-824
Scoția1050516-1915
Cipru1031615-2010
Kazahstan1031613-1710
San Marino1000101-510

Grupa J

23 martie: Liechtenstein – Grecia 0-2 (Fortounis 45+1, Donis 80), Italia – Finlanda 2-0 (Barella 7, Kean 74), Bosnia-Herțegovina – Armenia 2-1 (Krunić 33, Milošević 80 / Mkhitaryan 90+3-pen.)
26 martie: Armenia – Finlanda 0-2 (Jensen 14, Soiri 78), Italia – Liechtenstein 6-0 (Sensi 17, Verratti 32, Quagliarella 35-pen., 45+3-pen., Kean 69, Pavoletti 76), Bosnia-Herțegovina – Grecia 2-2 (Višća 10, Pjanić 15 / Fortounis 64-pen., Kolovos 85)
8 iunie: Finlanda – Bosnia-Herțegovina 2-0 (Pukki 56, 68), Armenia – Liechtenstein 3-0 (Ghazaryan 2, Karapetyan 18, Barseghyan 90+1), Grecia – Italia 0-3 (Barella 23, Insigne 30, Bonucci 33)
11 iunie: Liechtenstein – Finlanda 0-2 (Pukki 37, Källman 57), Italia – Bosnia-Herțegovina 2-1 (Insigne 49, Verratti 86 / Džeko 32), Grecia – Armenia 2-3 (Zeca 54, Fortounis 87 / Karapetyan 8, Ghazaryan 33, Barseghyan 74)
5 septembrie: Armenia – Italia 1-3 (Karapetyan 11 / Belotti 28, 80, Lo. Pellegrini 77), Finlanda – Grecia 1-0 (Pukki 52-pen.), Bosnia-Herțegovina – Liechtenstein 5-0 (Gojak 11, 89, Malin 80-autogol, Džeko 85, Višća 87)
8 septembrie: Armenia – Bosnia-Herțegovina 4-2 (Mkhitaryan 3, 66, Hambartsumyan 77, Lončar 90+5-autogol / Džeko 13, Gojak 70), Grecia – Liechtenstein 1-1 (Masouras 33 / Salanovic 85), Finlanda – Italia 1-2 (Pukki 72-pen. / Immobile 59, Jorginho 79-pen.)
12 octombrie: Bosnia-Herțegovina – Finlanda 4-1 (I. Hajrović 29, Pjanić 37-pen., 58, Ar. Hodžić 73 / Pohjanpalo 79), Liechtenstein – Armenia 1-1 (Frick 72 / Barseghyan 19), Italia – Grecia 2-0 (Jorginho 63-pen., Bernardeschi 78)
15 octombrie: Finlanda – Armenia 3-0 (Jensen 31, Pukki 61, 88), Liechtenstein – Italia 0-5 (Bernardeschi 2, Belotti 70, 90+2, Romagnoli 77, El Shaarawy 82), Grecia – Bosnia-Herțegovina 2-1 (Pavlidis 30, Kovačević 88-autogol / Gojak 35)
15 noiembrie: Finlanda – Liechtenstein 3-0 (Tuominen 21, Pukki 64-pen., 75), Armenia – Grecia 0-1 (Limnios 35), Bosnia-Herțegovina – Italia 0-3 (Acerbi 21, Insigne 37, Belotti 52)
18 noiembrie: Liechtenstein – Bosnia-Herțegovina 0-3 (Ćivić 57, Ar. Hodžić 64, 72), Italia – Armenia 9-1 (Immobile 8, 33, Zaniolo 9, 64, Barella 29, Romagnoli 72, Jorginho 75-pen., Orsolini 78, Chiesa 81 / Babayan 79), Grecia – Finlanda 2-1 (Mantalos 47, Galanopoulos 70 / Pukki 27)

ITALIA10100037-430
FINLANDA1060416-1018
Grecia1042412-1414
Bosnia-Herțegovina1041520-1713
Armenia1031614-2510
Liechtenstein100282-312