În perioada 4-9 noiembrie, selecționata Under 16 a României va efectua un stagiu de pregătire cu două meciuri amicale, cu reprezentativa similară a Ungariei.

• 7 noiembrie, ROMÂNIA U16 – UNGARIA U16 1-1
  • 9 noiembrie, ROMÂNIA U16 – UNGARIA U16, ora 11:00, Stadion Șag

Tricolorii au deschis scorul încă din minutul doi al confruntării. După un corner, portarul advers a scăpat mingea și Davide Moisa a profitat și a înscris pentru 1-0. Gazdele au egalat în repriza secundă, prin Marko Mandity. Cele două selecționate vor disputa al doilea meci amical la Șag, Timișoara. Meciul va fi transmis LIVE pe FRF.tv.

UNGARIA U16 – ROMÂNIA U16 1-1

Au marcat: Mandity (66) / Moisa (2)

UNGARIA U16: 1. Lanyi – 2. Santa, 3. Rab, 4. Zoltai, 5. Zubor (Cpt.) – 6. N. Kovacs, 7. Boza – 8. Magyarics – 10. Galambos, 19. Bosze, 14. D. Kovacs
Selecționer: Laszlo Szalai
Rezerve: 12. Esery, 22. Orosz, 9. Nyers, 11. Mandity, 13. Prettenhoffer, 15. Polgar, 16. Gyebroczki, 17. Milicz, 18. Nyikos

ROMÂNIA U16: 1. Ciobanu – 2. Gheorghe (Cpt.), 5. Căldăraru, 4. Moisa, 3. Niculaesei – 13. Miu, 10. Bota, 8. Radu, 11. Popescu, 19. Ninaci, 22. Anugo
Selecționer: Nicolae Grigore
Rezerve: 12. Farcaș, 6. Podoleanu, 7. Luncașu, 9. Avramescu, 14. Bădărău, 15. Ioniță, 16. Precupanu, 17. Repciuc, 18. Coman, 20. Groza, 21. Dohatca

Tricolorii, sub comanda lui Nicolae Grigore, se vor reuni în data de 4 noiembrie la București, iar a doua zi vor pleca spre Timișoara. Ambele partide vor fi transmise LIVE pe FRF.tv.