Comisia Centrală a Arbitrilor a stabilit brigada care va oficia partida din cadrul Supercupei României 2026.
La centru a fost delegat Iulian Călin. Acesta va fi ajutat la cele două linii de asistenții Florin Neacșu și Marin Nicușor.
Rolul de al patrulea oficial îi va reveni lui Florin Andrei, în timp ce pentru poziția de rezervă asistent a fost delegat Laszlo Imre Bucsi.
Tehnologia VAR va fi prezentă și la acest meci, responsabili de monitorizarea sistemului fiind Adrian Cojocaru (arbitru VAR) și Valentin Porumbel (asistent VAR).
Având în vedere că acesta este primul meci la care se va folosi noul HUB VAR de la Mogoșoaia, pentru această partidă a fost pregătită și o soluție de back-up direct la stadion pentru sistemul VAR. Astfel, Marcel Bîrsan și Sorin Costreie au fost desemnați drept arbitri VAR de rezervă. Această decizie a fost luată pentru a contracara orice situație neprevăzută și care nu ar putea fi remediată în timp util, ce ar putea apărea în contextul inaugurării noului HUB, precum o conexiune slabă sau întârziată, asigurând astfel desfășurarea optimă a jocului.
Observator de arbitri pentru această partidă a fost desemnat Iosif Olah, aflat în ultimul său an de activitate.
Supercupa României reprezintă deschiderea oficială a noului sezon fotbalistic, fiind un meci decisiv pentru cucerirea primului trofeu al anului competițional.














