Reprezentativa României formată din juniori născuți în anul 2000 a avut programat astăzi, de la ora 16:00, al doilea meci amical din stagiul de pregătire din Spania, la Oliva Nova. Partida a fost întreruptă și abandonată la pauză din cauza ploii torențiale și a descărcărilor electrice. Scorul era 1-0 pentru Ungaria, după reușita lui Csoboth din minutul 35.

În prima partidă, disputată sâmbătă, tricolorii au fost învinși de selecționata similară a Republicii Irlanda, scor 0-2.

Pentru partida de azi, antrenorul Sandu Tăbîrcă a folosit următoarea formulă:

1. Cristea-cpt. – 2. Oltay, 4. Țiereanu, 16. Botezatu, 15. Nedelea – 8. Pal (20. Tucaliuc, min. 41), 5. Manolache, 7. Crețu (14. Horșia, min. 41) – 10. Sefer (18. Milea, min. 41), 9. Pop, 17. Chera

Rezerve: 12. Târnovan – 3. Sima, 6. Sabangeanu, 13. Petrilă

Lotul convocat pentru acest cantonament este următorul:

Portari: Andrei Cristea (Gaz Metan Mediaș), Ștefan Târnovanu (CSM Poli Iași)

Fundași: Alexandru Sabangeanu (Academia Gheorghe Hagi), Levent Oltay (Dinamo), Darius Țiereanu (Tricolor11 Timișoara/ACS Poli Timișoara), Sorin Sima (CSU Craiova), Cristian Botezatu (Tricolor11 Tg. Mureș/Ceahlăul Piatra Neamț), Gabriel Nedelea (Academia Gheorghe Hagi)

Mijlocași: Antonio Manolache (Tricolor11 Timișoara/Petrolul Ploiești), Răzvan Milea (Regal Sport), Geani Crețu (Dinamo), Kristof Pal (Ardealul Cluj), Ovidiu Horșia (Tricolor11 Tg. Mureș/Kinder Sg. de Mureș)

Atacanți: Vlad Chera (Tricolor11 Timișoara/ACS Poli Timișoara), Claudiu Petrilă (LPS Bihor), Antonio Sefer (Tricolor11 Timișoara), Cosmin Tucaliuc (Academia Gheorghe Hagi), Alexandru Pop (Academia Gheorghe Hagi)