La o zi după victoria cu Albania (1-0), Victor Pițurcă a împărțit lotul în două la antrenamentul de dimineață. Cei care au jucat contra Albaniei au avut o ședință de refacere, în timp ce ceilalți s-au antrenat normal.

La finalul antrenamentului, Victor Pițurcă a intrat la o miuță. Prima echipă, formată din membrii staff-ului tehnic, cea de-a doua din membri ai Comitetului Executiv.

Echipa selecționerului s-a impus cu 4-1, iar Pițurcă și-a demonstrat calitățile, creând mai multe faze spectaculoase. A pasat decisiv la toate cele 4 goluri marcate de echipa sa. Anghel Iordănescu a supervizat de pe margine jocul celor două echipe și le-a dat indicații celor din teren.

Meciul a durat 40 de minute, fiind împărțit în două reprize de câte 20 de minute.