stadion acreditare Arena Nationala

În perioada 1-28 august s-a desfășurat procesul de acreditare la partidele României din preliminariile EURO 20202, cu Spania și Malta, programate pe 5, respectiv 8 septembrie.

Pentru meciul cu Spania, care se va disputa joi, 5 septembrie, de la ora 21:45, pe Arena Națională, remiterea acreditărilor se va desfășura conform următorului program:

• 4 septembrie, la Arena Nationala (Media Working Room) – între orele 17:00-20:00
  • 5 septembrie, la Casa Fotbalului (sala “Ioan Chirila”, parter) – între orele 12:00-13:30

Acreditările și vestele foto se vor ridica DOAR PERSONAL, în baza legitimației de serviciu, vizată pe anul în curs.

LISTA JURNALIȘTILOR ACREDITAȚI LA MECIUL ROMÂNIA-SPANIA

LISTA JURNALIȘTILOR ACREDITAȚI LA MECIUL ROMÂNIA-MALTA

Pentru partida cu Malta, programată pe 8 septembrie, de la ora 19:00, pe stadionul ”Ilie Oană” din Ploiești, remiterea acreditărilor se va face în preziua jocului, pe 7 septembrie, cu ocazia conferinței de presă a naționalei oaspete, în intervalul orar 16:30-18:00.

IMPORTANT

• Fotoreporterii acreditați doar la meciul cu Spania vor înapoia vestele foto, urmând să primească legitimațiile de serviciu vizate pe anul în curs, la 25 de minute după încheierea jocului.