Iată o radiografie a prestațiilor din ultimul meci pentru jucătorii din circuitul echipei naționale care sînt legitimați la cluburi din afara României:

Gheorghe GROZAV a fost înlocuit după 16 minute în meciul Ural – TEREK 2-1.

Ciprian MARICA a marcat un gol și a fost coautor la un altul. A jucat tot meciul GETAFE CF – Granada CF 3-3

Raul RUSESCU a jucat toate minutele în partida Academica – SPORTING BRAGA 1-1

Bogdan STANCU a fost integralist în meciul Kasimpașa – GENCLERBIRLIGI 1-2

Alexandru MAXIM a intrat în minutul 81 al partidei Werder Bremen – VfB STUTTGART 1-1

Bănel NICOLIȚĂ a jucat 90 de minute și a primit un cartonaș galben în partida Lille OSC – FC NANTES 0-0

Răzvan RAȚ a evoluat tot meciul și a fost avertizat cu un cartonaș galben în jocul RAYO VALLECANO – Almeria 3-1

Srgian LUCHIN a jucat toate cele 90 de minute în derby-ul FK BOTEV PLOVDIV – Lokomotiv Plovdiv 2-1

Alexandru BOURCEANU a fost înlocuit după 68 de minute și după ce a primit un cartonaș galben în partida Sivasspor – TRABZONSPOR 0-4

Dorin GOIAN a jucat tot meciul ASTERAS TRIPOLIS – Ergotelis 2-3

Gabriel TORJE a intrat în minutul 89 al jocului Atletico – ESPANYOL 1-0

Andrei STOIAN a fost înlocuit după 61 de minute în Fiorentina – CHIEVO 3-1

Costel Pantilimon (Manchester City FC), Alexandru Vlad (Dnipro Dnipropetrovsk), Mihai Roman (Toulouse), Costantin Nica (Atalanta BC), Aurelian Chițu (PAS Giannina), Marius Alexe (Sassuolo), Vlad Chiricheș (Tottenham Hotspur FC), Costin Lazăr (PAOK Salonic) și Gabriel Tamaș (Doncaster) nu au fost folosiți.