După 2-1 la pauză, în repriza secundă s-au mai înscris încă nouă goluri, în final, gazdele reușind să se impună cu scorul de 8-4. Golurile ”tricolorilor” au fost marcate de Biro (2), Takacs și Pavel.

Meciul revanșă este programat joi, 26 februarie, cu începere de la ora 17:00, la Sala Polivalentă ”Lascăr Pană” din Baia Mare.

Lotul pe care antrenorul Endre Kacso mizează la această ”dublă” amicală cu Ungaria este următorul:

Marius Crăciun (Progresul Focșani) și Ionuț Pădurariu (United Galați) – portari; Ion Dumitru (Dunărea Călărași), Bogdan Danciu (Fortius Buzău), Dănuț Mihai (Fortius Buzău), Attila Biro (FK Odorheiu Secuiesc), Levente Peter (FK Odorheiu Secuiesc), Kanyo Szilard (Sf. Gheorghe), Răzvan Togan (City'us Tg. Mureș), Vlăduț Pavel (City'us Tg. Mureș), Tamas Kusmondi (City'us Tg. Mureș), Bogdan Takacs (Pro-Tineret Sighișoara)