Sâmbătă au avut loc partidele de clasament din cadrul Turneului naţional de fotbal feminin – junioare, de la Fălticeni.Echipa locală, Armonia Dolheşti, a avut o prestaţie onorantă, reuşind să se claseze pe locul 5, după ce a învins echipa Independenţa Baia Mare în urma loviturilor de departajare.

Pentru locul 3 au luptat Femina Odorhei şi Olimpia Cluj, clujencele impunându-se cu 3-0.

Câştigătoarele turneului sunt fetele din Alexandria. Universitatea Alexandria s-a impus cu 2-1 în faţa echipei Clubului Sportiv Şcolar Târgovişte.

Festivitatea de premiere a fost oficiată de Alin Cioban – Comisia de fotbal feminin din cadrul FRF, Mirela Năstacă – preşedinta CS Armonia Dolheşti şi primarul Cătălin Coman.

Pe lângă medaliile şi cupele primelor trei clasate, au mai fost acordate diplome şi trofee pentru:
Echipa de arbitri: Parasca Alexandru, Hreamătă Lucian şi Cosmin Ioniţe;
Cel mai bun portar al turneului – Kolos Vanessa;
Cea mai bună jucătoare a turneului – Negrea Oana;
Golgeterul turneului – Sfiea Alexandra;
Titlul de cea mai bună jucătoare a fiecărei echipe.

Vom reveni cu rezumatul video al finalei şi înregistrarea festivităţii de premiere.