Campioana României a învins cu 6-1 formația Birkirkara, din Malta, și ocupă prima poziția în grupă, cu 6 puncte acumulate. Diferența de scor putea fi mai mare, însă Andreea Voicu a ratat un penalty în minutul 33. De asemenea, căpitanul echipei, Ioana Bortan, a fost eliminată în minutul 30, după ce a primit cartonașul roșu, astfel că va rata ultimul meci din faza grupelor.

În primul meci, disputat marți, 7 august, ”U” Olimpia a câștigat cu 3-2 în fața lui Cardiff Met. În ultimul meci al grupei, pe 13 august, formația clujeană va întâlni gazda grupei, Zhytlobud-1 Kharkiv, începând cu ora 18:00 (ora României).

Olimpia Cluj – Birkirkara FC 6-1

Au marcat: Mara Bâtea (17), Phoenetia Browne (45), Cristina Carp (61, 90+2), Mihaela Ciolacu (72), Andreea Voicu (77) / Kimberly Parnis (21)

Au jucat:  23. Babb – 21. Negrea (Iosif 81’), 5. Meluță, 16. Borodi (Neacșu 46’), 3. Benintente – 9. Ciolacu (Rusu 88’), 4. Bortan-cpt, 10. Voicu – 11. Bâtea, 20. Carp, 22. Browne. Antrenor Mirel Albon

Rezerve neutilizate: 1. Boandă – 6. Nagy, 18. Corduneanu

Arbitru: María Dolores Martínez Madrona (Spania)