Miercuri, 21 iunie, pe Arena Națională, a avut loc un meci demonstrativ între echipa națională de fotbal feminin a României și selecționata Ministerului Afacerilor de Externe, echipă formtă din bărbați, printre aceștia numărându-se și ambasadorul Turkmenistanului la București, Shohrat Jumayev, dar și reprezentanți ai Ambasadei din Peru.

Partida s-a disputat pe durata a două reprize a câte 45 de minute, iar la final s-au impus cei din echipa diplomaților cu scorul de 8-4, care au condus și la pauză cu scorul de 4-0.

Pentru selecționata MAE au marcat Răzvan Neacșu, cel care a fost autorul a cinci goluri, și George Răduță, cel care a înscris de trei ori. Pentru echipa feminină a României au înscris Cristina Carp, de două ori, Florentina Olar și Mara Bâtea.