[lmgallery id=”1738″]

Armonia a pierdut primul meci pe teren propriu în această ediţie de campionat, scor 2-5, pe Stadionul “Tineretului” din Fălticeni, în faţa echipei Vasas Femina Odorhei.La pauză scorul a fost 2-2, după o evoluţie bună a echipei gazdă, care a reuşit să revină în avantaj după ce oaspeţii au deschis scorul.

Repriza secundă a fost la discreţia fetelor din Odorhei care au profitat de greşelile din apărarea Armoniei.

Golurile au fost marcate de: Lidia Havriştiuc (2) – pentru Armonia, Simona Căldare (3), Reka Balint şi Csilla Balazs – pentru Vasas.

Armonia: Roşca – Nechita (Litre), Mitruţ, Havriştiuc, Perijoc, Artenie (Drobotă), Vasiliu (Crăciun), Ungureanu, Nistor (Loghin), Pădurean (Buţuraş), Plăcintă. Antr. Marcel Irimie, Alin Rotaru şi Pavel Crăciun.

Vasas: Kajtar – Hajdo, Szoke, Balint (Peter K.), Papp (Peter T.), Filler, Căldare, Bartalis (Gereb), Balazs (Krall), Albert (Feleki). Antr. Szoke Emese.

Partida a fost condusă de o brigadă de arbitri din Botoşani: Creţu Radu, Creţu Denis şi Noroc Mihăiţă.

Pentru Armonia a fost ultima partidă pe teren propriu în turul campionatului. Până la pauza competiţională Armonia va disputa încă două partide în deplasare: cu Olimpia II Cluj (31 octombrie) şi pe terenul liderului Heniu Prundu Bârgăului (3 noiembrie).