FCM Târgu Mureş – Real Craiova 7-0 (1-0) – Echipa feminină de fotbal FC Municipal Târgu Mureş s-a impus pe teren propriu cu scorul de 7-0 în faţa formaţiei Real Craiova, într-o partidă care a contat pentru primul joc din play off. În prima repriză mureşencele au deschis scorul prin Sipos. La reluare elevele antrenorului Seches Carol s-au desprins pe tabela de marcaj. Au înscris Sandu Bianca de două ori, Gorea, Roca, Herzeg şi Barabas. ”Este bun început cu un joc foarte bun al fetelor. Noi ne dorim să jucăm finale. Rezultatul putea fi mult mai mare, însă şi acest 7-0 este de ajuns. Sunt mulţumit de jocul prestat al fetelor şi le felicit. Niciodată nu m-a încântat scorul, ci jocul. Au reuşit goluri frumoase, şi-au creat o mare serie de ocazii, şi cred că echipa merge bine”, a declarat antrenorul principal al echipei FCM, Seches Carol.Duel cu campioanele
Următorul meci echipa feminină de fotbal FCM Târgu Mureş, îl va disputa în compania campioanei Olimpia Cluj la data de 14 aprilie în deplasare. „Pot spune că nu avem ce pierde. În glumă spus, va fi un joc uşor pentru noi. Vom juca de fapt cu naţionala României. Este singurul meci în care trebuie să câştigi, că de pierdut nu ai”, a conchis Seches Carol. Au evoluat pentru FC Municipal: Părăluţă, Fleşaru, Pupoş, Sandu Bianca, Ghoder Brighita, Mathe, Sipos, Copaci, Herzeg, Meleacă, Barabas, Roca, Sarosi şi Gorea.,,Sper să avem spectatori, deoarece aceste fete merită să fie susţinute. Meciul cu Cluj va fi determinat, şi care merită a fi văzut de iubitorii fotbalului. Această partidă ar trebui televizată, şi poate că şi aşa va fi”, a afirmat Seches Carol. În data de 17 aprilie mureşencele vor evolua în Cupa României, sferturile de finală, împortiva echipei UTA, după care se vor confrunta pe data de 21 aprilie, cu echipa Blue Braşov, iar acasă în 24 aprilie vor întâlni echipa Bradul.