Duminică, 25 septembrie, au fost programate meciurile etapei 4 din Liga 1 Feminin, care va lua o scurtă pauză competițională cauzată de turneele de calificare ale junioarelor U17 și U19!

Principalele repere ale rundei cu numărul 4 din Liga 1 Feminin:

• Politehnica Timișoara și Universitatea Cluj continuă seria de victorii în acest sezon, adunând maximum de puncte după 4 etape
  • Formația timișoreană a avut meci dificil pe stadionul ”Marin Anastasovici” din Giurgiu, înscriind golul victoriei în repriza secundă a duelului cu CS Carmen București
  • Universitatea Cluj a trecut la pas de Universitatea Galați, impunându-se cu 6-1 în fața gălățencelor. Carmen Marcu a înscris o “dublă” în partida disputată contra fostei sale echipe
  • Valentina Petre a fost jucătoarea etapei pentru CSM Alexandria! Valentina a înscris toate cele 3 goluri ale echipei, rezultat care le-a adus un punct valoros teleormănencelor din duelul cu Piros Security Arad
  • Partida dintre Banat Girls Reșița și Vasas Femina Odorhei nu s-a disputat din cauza neîndeplinirii condițiilor de organizare a meciului de către echipa gazdă, cazul urmând a fi analizat de Comisia de Disciplină a FRF
  • 20 goluri s-au înscris în etapa cu numărul 4 din Liga 1 Feminin!

REZULTATELE ȘI MARCATOARELE ETAPEI 4 DIN LIGA 1 FEMININ

ACS Tg. Mureş 1898 – MSE 1898 – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 3-0
Au marcat: Ana Biro (⚽ ⚽), David Marta (⚽)

Piroș Security Arad – CSM Alexandria 3-3
Au marcat: Melisa Olariu (⚽), Andrada Vanu (⚽), Karla Kugler (⚽) / Valentina Petre (⚽⚽⚽)

ACS Fotbal Feminin Baia Mare – AFC Fair Play Joc Cinstit 1-2
Au marcat: Gabriela Țițu (⚽) / Alexandra Lăzărean (⚽⚽)

AFC Universitatea Galați – AS FC Universitatea Cluj 1-6
Au marcat: Dumitru Daniela (⚽) / Ciolacu Mihaela (⚽), Sherouk Sayed (⚽), Staab Janessa (⚽), Ioana Bortan (⚽), Marcu Carmen (⚽ ⚽)

CS Carmen București – Politehnica Timișoara 0-1
A marcat: Roxana Mirea (⚽)