Trecem în revistă toate rezultatele meciurilor internaționale din luna noiembrie: amicale, play-off-ul EURO și ultimele două etape din Liga Națiunilor. S-au calificat în semifinalele Ligii Națiunilor Italia, Belgia, Franța și Spania.

Meciurile amicale

Miercuri, 11 noiembrie: Grecia – Cipru 2-1, Albania – Kosovo 2-1, România – Belarus 5-3, Muntenegru – Kazahstan 0-0, Lituania – Insulele Feroe 2-1, San Marino – Letonia 0-3, Malta – Liechtenstein 3-0, Bulgaria – Gibraltar 3-0, Turcia – Croația 3-3, Danemarca – Suedia 2-0, Luxemburg – Austria 0-3, Slovenia – Azerbaidjan 0-0, Portugalia – Andorra 7-0, Italia – Estonia 4-0, Belgia – Elveția 2-1, Polonia – Ucraina 2-0, Germania – Cehia 1-0, Țările de Jos – Spania 1-1, Franța – Finlanda 0-2

Meciurile Norvegia – Israel și Armenia – Kuweit au fost anulate.

Joi, 12 noiembrie: Bosnia-Herțegovina – Iran 0-2, Moldova – Rusia 0-0, Țara Galilor – SUA 0-0, Anglia – Irlanda 3-0


Play-off EURO (finale)

Joi, 12 noiembrie: Georgia – Macedonia de Nord 0-1, Serbia – Scoția 1-1, 4-5 la lovituri de departajare, Irlanda de Nord – Slovacia 1-2, Ungaria – Islanda 2-1


Liga Națiunilor

Liga A

Grupa 1

  • Vineri, 4 septembrie: Italia – Bosnia-Herțegovina 1-1 (Sensi 68′ / Džeko 58′), Țările de Jos – Polonia 1-0 (Bergwijn 62′)
  • Luni, 7 septembrie: Bosnia-Herțegovina – Polonia 1-2 (Hajradinović 25′-pen. / Glik 45’+1, Grosicki 68′), Țările de Jos – Italia 0-1 (Barella 45’+2)
  • Duminică, 11 octombrie: Bosnia-Herțegovina – Țările de Jos 0-0, Polonia – Italia 0-0
  • Miercuri, 14 octombrie: Polonia – Bosnia-Herțegovina 3-0 (Lewandowski 40′, 52′, Linetty 45’+1), Italia – Țările de Jos 1-1 (Lorenzo Pellegrini 16′ / Van de Beek 25′)
  • Duminică, 15 noiembrie: Țările de Jos – Bosnia-Herțegovina 3-1 (Wijnaldum 6′, 14′, Depay 55′ / Prevljak 63′), Italia – Polonia 2-0 (Jorginho 27′-pen., Berardi 84′)
  • Miercuri, 18 noiembrie: Bosnia-Herțegovina – Italia 0-2 (Belotti 22′, Berardi 68′), Polonia – Țările de Jos 1-2 (Jóźwiak 6′ / Depay 77′-pen., Wijnaldum 84′)
ITALIA63307-212
Țările de Jos63217-411
Polonia62136-67
Bosnia-Herțegovina60243-112

Grupa 2

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Islanda – Anglia 0-1 (Sterling 90’+2-pen.), Danemarca – Belgia 0-2 (Denayer 10′, Mertens 77′)
  • Marți, 8 septembrie: Belgia – Islanda 5-1 (Witsel 14′, Batshuayi 18′, 70′, Mertens 51′, Doku 80′ / H. Fridjónsson 11′), Danemarca – Anglia 0-0
  • Duminică, 11 octombrie: Anglia – Belgia 2-1 (Rashford 39′-pen., Mount 65′ / R. Lukaku 16′-pen.), Islanda – Danemarca 0-3 (Sigurjónsson 45′-autogol, Eriksen 46′, Skov 61′)
  • Miercuri, 14 octombrie: Anglia – Danemarca 0-1 (Eriksen 35′-pen. ), Islanda – Belgia 1-2 (B. Sævarsson 17′ / R. Lukaku 9′, 38′-pen.)
  • Duminică, 15 noiembrie: Danemarca – Islanda 2-1 (Eriksen 12′-pen., 90’+2-pen. / Kjartansson 85′), Belgia – Anglia 2-0 (Tielemans 10′, Mertens 24′)
  • Miercuri, 18 noiembrie: Anglia – Islanda 4-0 (Rice 20′, Mount 24′, Foden 80′, 84′), Belgia – Danemarca 4-2 (Tielemans 3′, R. Lukaku 56′, 69′, De Bruyne 87′ / Wind 17′, Chadli 86′-autogol)
BELGIA650116-615
Danemarca63128-710
Anglia63127-410
Islanda60063-170

Grupa 3

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Portugalia – Croația 4-1 (João Cancelo 42′, Diogo Jota 59′, João Félix 71′, Silva 90’+6 / Petković 90’+2), Suedia – Franța 0-1 (Mbappé 42′)
  • Marți, 8 septembrie: Franța – Croația 4-2 (Griezmann 44′, Livaković 45’+2-autogol, Upamecano 66′, Giroud 78′-pen. / Lovren 18′, Brekalo 56′), Suedia – Portugalia 0-2 (Ronaldo 45’+2, 73′)
  • Duminică, 11 octombrie: Croația – Suedia 2-1 (Vlašić 32′, Kramarić 84′ / Berg 66′), Franța – Portugalia 0-0 (Vlašić 32′, Kramarić 84′ / Berg 66′)
  • Miercuri, 14 octombrie: Croația – Franța 1-2 (Vlašić 64′ / Griezmann 8′, Mbappé 79′), Portugalia – Suedia 3-0 (Bernardo Silva 21′, Diogo Jota 44′, 72′)
  • Sâmbătă, 14 noiembrie: Suedia – Croația 2-1 (Kulusevski 36′, Danielson 45’+2 / Danielson 82′-autogol), Portugalia – Franța 0-1 (Kanté 53′)
  • Marți, 17 noiembrie: Croația – Portugalia 2-3 (Kovačić 29′, 65′ / Rúben Dias 52′, 90′, João Félix 60′), Franța – Suedia 4-2 (Giroud 16′, 59′, Pavard 36′, Coman 90’+5 / Claesson 4′, Quaison 88′)
FRANȚA651012-516
Portugalia641112-413
Croația61059-163
Suedia61055-133

Grupa 4

  • Joi, 3 septembrie: Germania – Spania 1-1 (Werner 52′ / Gayà 90’+7), Ucraina – Elveția 2-1 (Yarmolenko 15′, Zinchenko 69′ / Seferović 42′)
  • Duminică, 6 septembrie: Spania – Ucraina 4-0 (Ramos 4′-pen., 30′, Fati 33′, Ferrán Torres 85′), Elveția – Germania 1-1 (Widmer 59′ / Gündoğan 15′)
  • Sâmbătă, 10 octombrie: Spania – Elveția 1-0 (Oyarzabal 14′), Ucraina – Germania 1-2 (Malinovsky 77′ – pen. / Ginter 20′, Goretzka 49′)
  • Marți, 13 octombrie: Ucraina – Spania 1-0 (Tsygankov 76′), Germania – Elveția 3-3 (Werner 28′, Havertz 55′, Gnabry 60′ / Gavranović 5′, 57′, Freuler 26′)
  • Sâmbătă, 14 noiembrie: Elveția – Spania 1-1 (Freuler 26′ / Gerard Moreno 89′), Germania – Ucraina 3-1 (Sané 23′, Werner 33′, 64′ / Yaremchuk 12′)
  • Marți, 17 noiembrie: Spania – Germania 6-0 (Morata 17′, Ferrán Torres 33′, 55′, 71′, Rodri 38′, Oyarzabal 89′), Elveția – Ucraina nu s-a disputat
SPANIA632113-311
Germania623110-139
Ucraina52035-106
Elveția50326-83

Liga B

Grupa 1

  • Vineri, 4 septembrie: Norvegia – Austria 1-2 (Haaland 67′ / Gregoritsch 36′, Sabitzer 55′-pen.), România – Irlanda de Nord 1-1 (Puşcaş 26′ / Whyte 87′)
  • Luni, 7 septembrie: Austria – România 2-3 (Baumgartner 18′, Onisiwo 82′ / Alibec 4′, Grigore 52′, Maxim 71′), Irlanda de Nord – Norvegia 1-5 (McNair 7′ / Elyounoussi 3′, Haaland 8′, 59′, Sørloth 20′, 48′)
  • Duminică, 11 octombrie: Norvegia – România 4-0 (Haaland 13′, 64′, 74′, Sørloth 39′), Irlanda de Nord – Austria 0-1 (ora 21:45)
  • Miercuri, 14 octombrie: Norvegia – Irlanda de Nord 1-0 (Dallas 68′-autogol), România – Austria 0-1 (Schöpf 76′)
  • Duminică, 15 noiembrie: România – Norvegia 3-0, Austria – Irlanda de Nord 2-1 (Schaub 81′, Grbić 87′ / Magennis 75′)
  • Miercuri, 18 noiembrie: Irlanda de Nord – România 1-1 (Boyce 56′ / Bicfalvi 81′), Austria – Norvegia 1-1 (Grbić 90’+4 / Zahid 61′)
AUSTRIA64119-613
Norvegia631212=1010
România622211-98
Irlanda de Nord60244-112

Grupa 2

  • Vineri, 4 septembrie: Scoția – Israel 1-1 (Christie 45’+1-pen. / Zahavi 74′), Slovacia – Cehia 1-3 (Schranz 89′ / Coufal 49′, Dočkal 54′-pen., Krmenčík 87′)
  • Luni, 7 septembrie: Cehia – Scoția 1-2 (Pešek 13′ / Dykes 28′, Christie 53′-pen.), Israel – Slovacia 1-1 (Elmkies 90’+2 / Ďuriš 15′)
  • Duminică, 11 octombrie: Israel – Cehia 1-2 (Zahavi 56′ / Abu Hanna 14′-autogol, Vydra 48′), Scoția – Slovacia 1-0 (Dykes 54′)
  • Miercuri, 14 octombrie: Scoția – Cehia 1-0 (Fraser 6′), Slovacia – Israel 2-3 (Hamšík 16′, Mak 38′ / Zahavi 68′, 76′, 89′)
  • Duminică, 15 noiembrie: Slovacia – Scoția 1-0 (Greguš 32′), Cehia – Israel 1-0 (Darida 7′)
  • Miercuri, 18 noiembrie: Israel – Scoția 1-0 (Solomon 44′), Cehia – Slovacia 2-0 (Souček 17′, Ondrášek 55′)
CEHIA64029-512
Scoția63125-410
Israel62227-78
Slovacia61145-104

Grupa 3

  • Joi, 3 septembrie: Rusia – Serbia 3-1 (Dzyuba 49′ (p), 82′, Karavaev 70′ / A. Mitrović 79′), Turcia – Ungaria 0-1 (Szoboszlai 81′)
  • Duminică, 6 septembrie: Ungaria – Rusia 2-3 (Sallai 63′, Nikolić 71′ / Anton Miranchuk 16′, Ozdoev 35′, Mário Fernandes 47′), Serbia – Turcia 0-0
  • Duminică, 11 octombrie: Serbia – Ungaria 0-1 (Könyves 20′), Rusia – Turcia 1-1 (Anton Miranchuk 28′ / Kenan Karaman 62′)
  • Miercuri, 14 octombrie: Turcia – Serbia 2-2 (Hakan Çalhanoğlu 57′, Ozan Tufan 76′ / S. Milinković-Savić 22′, A. Mitrović 49′-pen.), Rusia – Ungaria 0-0
  • Duminică, 15 noiembrie: Turcia – Rusia 3-2 (Kenan Karaman 26′, Cengiz Ünder 32′, Cenk Tosun 52′-pen. / Cheryshev 11′, Kuzyaev 57′), Ungaria – Serbia 1-1 (Kalmár 39′ / Radonjić 17′)
  • Miercuri, 18 noiembrie: Serbia – Rusia 5-0 (Radonjić 10′, Jović 25′, 45’+1, Vlahović 41′, Mladenović 64′), Ungaria – Turcia 2-0 (Sigér 57′, Varga 90’+5)
UNGARIA63217-411
Rusia62229-128
Serbia61329-76
Turcia61326-86

Grupa 4

  • Joi, 3 septembrie: Bulgaria – Irlanda 1-1 (Kraev 57′ / Duffy 90’+4), Finlanda – Țara Galilor 0-1 (Moore 81′)
  • Duminică, 6 septembrie: Țara Galilor – Bulgaria 1-0 (N. Williams 90’+5), Irlanda – Finlanda 0-1 (Jensen 65′)
  • Duminică, 11 octombrie: Irlanda – Țara Galilor 0-0, Finlanda – Bulgaria 2-0 (Taylor 52′, Jensen 67′)
  • Miercuri, 14 octombrie: Finlanda – Irlanda 1-0 (Jensen 66′), Bulgaria – Țara Galilor 0-1 (J. Williams 85′)
  • Duminică, 15 noiembrie: Bulgaria – Finlanda 1-2 (Iliev 68′-pen. / Pukki 7′, Lod 45’+1), Țara Galilor – Irlanda 1-0 (Brooks 67′)
  • Miercuri, 18 noiembrie: Irlanda – Bulgaria 0-0, Țara Galilor – Finlanda 3-1 (Wilson 29′, James 46′, Moore 84′ / Pukki 63′)
ȚARA GALILOR65107-116
Finlanda64027-512
Irlanda60331-43
Bulgaria60242-72

Liga C

Grupa 1

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Azerbaidjan – Luxemburg 1-2 (Sheydaev 44′ / Krivotsyuk 49′-autogol, Rodrigues 73′-pen.), Cipru – Muntenegru 0-2 (Jovetić 61′, 74′)
  • Marți, 8 septembrie: Cipru – Azerbaidjan 0-1 (Medvedev 30′), Luxemburg – Muntenegru 0-1 (Bećiraj 90’+4-pen.)
  • Sâmbătă, 10 octombrie: Luxemburg – Cipru 2-0 (Sinani 12′, 26′), Muntenegru – Azerbaidjan 2-0 (Jovetic 9′, Ivanovic 71′)
  • Marți, 13 octombrie: Azerbaidjan – Cipru 0-0, Muntenegru – Luxemburg 1-2 (Ivanović 34′ / E. Muratovic 42′, Sinani 86′)
  • Sâmbătă, 14 noiembrie: Cipru – Luxemburg 2-1 (Kastanos 34′-pen., 71′ / Kousoulos 5′-autogol), Azerbaidjan – Muntenegru 0-0 
  • Marți, 17 noiembrie: Luxemburg – Azerbaidjan 0-0, Muntenegru – Cipru 4-0 (Jovetić 14′, Boljević 25′, 28′, Mugoša 60′)
MUNTENEGRU641110-213
Luxemburg63127-510
Azerbaidjan61322-46
Cipru61142-104

Grupa 2

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Macedonia de Nord – Armenia 2-1 (Alioski 6′-pen., Nestorovski 39′-pen. / Barseghyan 90’+5-pen.), Estonia – Georgia 0-1 (Katcharava 33′)
  • Marți, 8 septembrie: Armenia – Estonia 2-0 (Karapetyan 44′, Wbeymar 66′), Georgia – Macedonia de Nord 1-1 (Okriashvili 14′-pen. / Ristovski 34′)
  • Duminică, 11 octombrie: Estonia – Macedonia de Nord 3-3 (Sappinen 33′, 61′, Liivak 76′-pen. / Kuusk 3′-autogol, Pandev 80′, Zajkov 88′), Armenia – Georgia 2-2 (Bayramyan 6′, Mkhitaryan 89′-pen. / Katcharava 46′, Okriashvili 74′)
  • Miercuri, 14 octombrie: Macedonia de Nord – Georgia 1-1 (Alioski 90’+3-pen. / Kvaratskhelia 74′), Estonia – Armenia 1-1 (Sappinen 14′ / K. Hovhannisyan 8′)
  • Duminică, 15 noiembrie: Macedonia de Nord – Estonia 2-1 (Tričkovski 29′, Stojanovski 68′ / Sappinen 52′), Georgia – Armenia 1-2 (Qazaishvili 65′-pen. / Ghazaryan 33′, Adamyan 86′)
  • Miercuri, 18 noiembrie: Armenia – Macedonia de Nord 1-0 (Hambartsumyan 55′), Georgia – Estonia 0-0
ARMENIA63219-611
Macedonia de Nord62319-89
Georgia61416-67
Estonia60335-93

Grupa 3

  • Joi, 3 septembrie: Moldova – Kosovo 1-1 (Nicolaescu 21′ / Kololli 72′), Slovenia – Grecia 0-0
  • Duminică, 6 septembrie: Slovenia – Moldova 1-0 (Bohar 29′), Kosovo – Grecia 1-2 (B. Berisha 83′ / Limnios 3′, Siovas 52′)
  • Duminică, 11 octombrie: Kosovo – Slovenia 0-1 (Vučkič 22′), Grecia – Moldova 2-0 (Bakasetas 45’+3-pen., Mantalos 50′)
  • Miercuri, 14 octombrie: Moldova – Slovenia 0-4 (Lovric 8′, Vučkič 37′-pen., 42′, 55′-pen.), Grecia – Kosovo 0-0
  • Duminică, 15 noiembrie: Moldova – Grecia 0-2 (Fortounis 32′, Bakasetas 41′), Slovenia – Kosovo 2-1 (Kurtić 63′, Iličić 90’+4-pen. / Muriqi 58′)
  • Miercuri, 18 noiembrie: Kosovo – Moldova 1-0 (Kastrati 31′), Grecia – Slovenia 0-0
SLOVENIA64208-114
Grecia63306-112
Kosovo61234-65
Moldova60151-111

Grupa 4

  • Vineri, 4 septembrie: Lituania – Kazahstan 0-2 (Zainutdinov 4′, Kuat 87′), Belarus – Albania 0-2 (Çikalleshi 24′, Bare 79′)
  • Luni, 7 septembrie: Kazahstan – Belarus 1-2 (Aimbetov 63′ / Bordachev 54′, Lisakovich 87′), Albania – Lituania 0-1 (D. Kazlauskas 52′)
  • Duminică, 11 octombrie: Kazahstan – Albania 0-0, Lituania – Belarus 2-2 (Novikovas 7, Laukžemis 75 / Lisakovich 59-pen., Sachivko 66)
  • Miercuri, 14 octombrie: Lituania – Albania 0-0, Belarus – Kazahstan 2-0 (Yablonski 36′, Yuzepchuk 90’+3)
  • Duminică, 15 noiembrie: Albania – Kazahstan 3-1 (Çikalleshi 16′, Ismajli 23′, Manaj 63′-pen. / Kuat 25′), Belarus – Lituania 2-0 (Yablonski 5′, Ebong 20′)
  • Miercuri, 18 noiembrie: Kazahstan – Lituania 1-2 (Aimbetov 38′ / Vorobjovas 40′, Novikovas 90’+4), Albania – Belarus 3-2 (Çikalleshi 20′, 27′-pen., Manaj 44′ / Skavysh 35′, Ebong 80′)
ALBANIA63218-411
Belarus631210-810
Lituania62225-78
Kazahstan61145-94

Liga D

Grupa 1

  • Joi, 3 septembrie: Insulele Feroe – Malta 3-2 (K. Olsen 26′, A. Olsen 88′, Hendriksson 90’+1 / Degabriele 38′, Agius 74′), Letonia – Andorra 0-0
  • Duminică, 6 septembrie: Andorra – Insulele Feroe 0-1 (K. Olsen 32′), Malta – Letonia 1-1 (Nwoko 16′ / Guillaumier 26′-autogol)
  • Sâmbătă, 10 octombrie: Insulele Feroe – Letonia 1-1(Faero 28′ / Ikaunieks 25′), Andorra – Malta 0-0
  • Marți, 13 octombrie: Letonia – Malta 0-1 (S. Borg 90’+7), Insulele Feroe – Andorra 2-0 (K. Olsen 19′, 33′)
  • Sâmbătă, 14 noiembrie: Malta – Andorra 3-1 (Emili Garcia 56′-autogol, Degabriele 59′, Dimech 90’+3 / Rebés 3′), Letonia – Insulele Feroe 1-1 (Kamešs 59′ / G. Vatnhamar 60′)
  • Marți, 17 noiembrie: Malta – Insulele Feroe 1-1 (Guillaumier 54′ / Jónsson 70′), Andorra – Letonia 0-5 (Černomordijs 6′, J. Ikaunieks 57′, 60′, Gutkovskis 70′-pen., Krollis 90′-pen.)
INSULELE FEROE63309-512
Malta62318-69
Letonia61418-47
Andorra60241-112

Grupa 2: Gibraltar, Liechtenstein, San Marino

  • Sâmbătă, 5 septembrie: Gibraltar – San Marino 1-0 (Torilla 43′)
  • Marți, 8 septembrie: San Marino – Liechtenstein 0-2 (Hasler 4′, Frick 15′)
  • Sâmbătă, 10 octombrie: Liechtenstein – Gibraltar 0-1 (De Barr 10′)
  • Marți, 13 octombrie: Liechtenstein – San Marino 0-0
  • Sâmbătă, 14 noiembrie: San Marino – Gibraltar 0-0
  • Marți, 17 noiembrie: Gibraltar – Liechtenstein 1-1 (Frommelt 17′-autogol / Frick 44′)
GIBRALTAR42203-18
Liechtenstein41213-25
San Marino40220-32