Sala Sporturilor „Constantin Jude” din Timișoara găzduiește astăzi, marți, 16 mai, de la ora 17:00, confruntarea dintre CFR Timișoara și Autobergamo Deva, finala mică a Ligii 1 Futsal Fortuna, ediția 2022-2023!

Cele două grupări au convenit ca disputa pentru medaliile de bronz să aibă loc într-o singură manșă, la Timișoara.

CFR Timișoara a încheiat sezonul regular și turul suplimentar pe locul 4 în ierarhia Ligii 1, în semifinalele competiției trupa pregătită de Robert Lupu pierzând, scor general 0-2, în fața echipei CS United Galați, campioana en-titre.

Autobergamo Deva, echipă pregătită de Florin Matei, a terminat pe locul 3, iar în semifinale a pierdut, 1-2 la „general” în fața formației FK Odorheiu Secuiesc.

Formația din Deva a cucerit în acest sezon Cupa României.

Liga 1 Futsal Fortuna – Finala mică

Marți, 16 mai – ora 17:00

CFR Timișoara – Autobergamo Deva, Sala Sporturilor „Constantin Jude” – Timișoara

Arbitri: Balint Attila (Odorheiu Secuiesc), Pentek Laurențiu (Oradea); Szabo Attila (Odorheiu Secuiesc)

Observator de joc: Gall Gyozo (Odorheiu Secuiesc)

Observator arbitri: Curta Dan Ovidiu (Târgu Mureş)