Ediția cu numărul 4 a turneului de fotbal „Cupa Casa Bună”, organizat de Asociația Casa Bună în parteneriat cu Federația Română de Fotbal, s-a încheiat cu victoria echipei Lindab, care a spart astfel monopolul echipei Autonom, câștigătoarea primelor trei ediții.

Desfășurat în 21 și 22 octombrie la baza sportivă DBI Sport Arena din Dobroiești, județul Ilfov, turneul a reunit 14 echipe, care au jucat fotbal pentru susținerea proiectului Asociației Casa Bună de construire a unei grădinițe pentru copii defavorizați.

Lovitura simbolică de începere a turneului a fost dată de dublul câștigător al Cupei Campionilor Europeni, Miodrag Belodedici, iar finala a fost deschisă de Lucian Sănmărtean, fost internațional, în prezent antrenor secund al reprezentativei U21 a României. Acesta din urmă a înmânat trofeul echipei câștigătoare și diplomele tuturor participanților. Podiumul competiției a fost completat de echipele EUROPOL Călărași (locul 2) și IKEA (locul 3).