Duminică, plaja Jupiter a găzduit finala campionatului național de fotbal pe plajă.

În ultimul act s-au întâlnit Viitorul Teasc și West Deva. Trupa din Dolj a trecut sâmbătă, în semifinale, de Știința Danubius Bechet, scor 8-5, în timp ce echipa din Deva s-a impus cu 9-3 în partida cu Bradu Borca.

Finala a fost câștigată categoric de West Deva, scor 8-0. MVP-ul partidei a fost Bogdan Ciocănel, component al naționalei de fotbal pe plajă a României, care a reușit un hat-trick, marcând inclusiv printr-o „foarfecă”.

În finala mică, Bradu Borca a învins cu 6-3 pe Știința Danubius Bechet. După cele două jocuri de duminică, secretarul general al Federației Române de Fotbal, Gabriel Bodescu, a premiat echipele clasate pe podium și le-a oferit trofeul campionilor.