Partida disputată pe stadionul ”Nicolae Dobrin” în fața a aproximativ 500 de spectatori s-a încheiat cu scorul de 2-2. S-au jucat două reprize de câte 45 de minute.

Oaspeții au reușit să deschidă scorul, în minutul 13, prin Lidberg. ”Tricolorii” mici au egalat prin Florin Coman, în minutul 26, lansat excelent înspre poarta adversă de Vlad Mihalcea.

După pauză, România a preluat conducerea prin golul lui Ianis Hagi, minutul 60, șut cu stângul din interiorul careului, înainte ca, în al patrulea minute de prelungire, suedezii să izbutească egalarea prin Stoianovic.

La debutul său pe banca ”tricolorilor” U18, Costel Enache a folosit următorii jucători:

Suciu – Căpușă, Ghiță, Kilyen (60 Ciobotariu), Fridrich (73 Negrea) – Oaidă (80 Costache), Tănase – Mihalcea (73 Ciobanu), Hagi-cpt. (73 Kanaloș), Casap (60 Carnat) – Coman

Al doilea duel dintre cele două selecționate este programat joi, 8 octombrie, de la ora 15:00, tot pe stadionul ”Nicolae Dobrin” din Pitești.