În meciul de luni, România a marcat toate golurile în repriza secundă, la pauză tabela arătând 0-0. Carnat (46) a deschis scorul, englezii au egalat destul de repede (50), cu un şut de la 20 de metri, dar Florinel Coman (54) a readus România în avantaj.

Kilyen a marcat de două ori în ultimul sfert de oră (66, 80), iar gafa portarului englez la şutul lui Mihalcea (79) a mai însemnat un gol pentru România.

Pentru partida de azi, Costel Enache a ales următoarea formulă de start: C. Suciu – Motreanu, V. Ghiţă (cpt.), Paşcanu, Opruţ – Kanalos, Kilyen – Carnat, Raţiu, S. Drăghici – Jurj

►Final: România a învins cu 1-0 şi rămâne pe primul loc în grupă, după ce Italia U18 amatori a învins cu 2-1 naţionala colegiilor din Anglia

►Min.68: O nouă înlocuire, iese Drăghici, intră Coman

►Min.55: Dublă schimbare în tabăra noastră, Carnat şi Opruţ le lasă locul lui Ciobanu şi Căpuşă

►Min.41: Oaidă intră în locul lui Kilyen, în timp ce Ghiţă îi lasă locul lui Ciobotariu. Portarul Suciu a preluat banderola de căpitan

Pauză

►Min.29, 1-0: acţiune pe stânga pe traseul Opruţ – Drăghici, mingea a ajuns la Kanalos, care a şutat puternic, balonul a fost respins în faţa porţii, de unde Carnat a înscris în poarta goală

►Min.28 echipa greacă trece pe lângă deschiderea scorului, după ce trimite mingea în bara porţii apărate de Suciu

Iată programul detaliat al României la ”Roma Caput Mundi”

►04.03.2016 – Stadio ”Anco Marzio” din Ostia Lido/Roma

Cu excepţia finalei, care se va disputa de la ora 11:30, toate celelalte meciuri sunt programate la ora 16:00, ora României