Naţionala pregătită de Costel Enache a disputat luni după amiază un amical cu reprezentativa Under 19 a Moldovei, antrenată de Veaceslav Rusnac. Partida s-a disputat pe stadionul Ceahlăul din Piatra Neamţ, în faţa a 500 de spectatori. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat în repriza secundă de Alexandru Corban, în minutul 51.

"Tricolorii" au evoluat în următoarea formulă: Poiană (73 A. Vlad) – Haruţ (90 R. Grecu), Gîsă, Paşcanu, Opruţ (83 Amariei) – Corban (71 D. Olaru), Al. Dinu, V. Costache (90 I. Tănase), Blănaru (37 Negrea) – Jurj (71 Man), Ad. Petre.

Oaspeţii au început meciul cu L. Cebotari – Mateescu, M. Cojocaru, A. Focşa, Grecul – Belousov, Stână, I. Ţurcan, Patraşco – Gulceac, Ibrian.

Cele două naţionale se vor întâlni din nou pe 30 martie, pe acelaşi stadion, de la ora 16:00.