După ce adversarii au deschis scorul în minutul 52, juniorii români au întors rezultatul cu două goluri în ultimele minute, reușite de Grecu, minutul 78, și de Coman, minutul 79.

Florin Răducioiu a folosit următoarea echipă: Durbozoancă – Căpușă (70 Motreanu), Gisa, V. Ghiță, Kilyen – I. Tănase, M. Rareș (41 Oaidă), Ianis Hagi (60 Velcotă)  – A. Ciobanu, Fl. Coman, I. Grecu.

Duminică, 20 aprilie, de la ora 13:00, selecționata U16 joacă ultimul meci de la acest turneu în fața țării gazdă, Serbia.

Lotul complet pentru turneul din Serbia este următorul:

Portari: Ionuț Poiană (Steaua), Cosmin Durbozoancă (Academia Hagi), Sebastian Mara (Atletico Arad)

Fundași: Vlad Gîsa (Dinamo), Virgil Ghiță (Academia Hagi), Arian Fridrich Harald (Politehnica Timisoara), Szabolcs Kilyen (Academia Hagi), Radu Motreanu (Politehnica Timisoara), Tiberiu Căpușă (Academia Hagi)

Mijlocași: Răzvan Oaidă (Atletico Arad),  Valentin Costache (CSS 2), Ionuț Tănase (Atletico Arad), Mihai Rareș (FC Brasov), Vlad Mihalcea (FC Brașov), Andrei Ciobanu (Academia Hagi), Ionuț Grecu (Academia Hagi), Ianis Hagi (Academia Hagi), Sebastian Velcotă (Politehnica Timișoara)

Atacanți: Florinel Coman (Academia Hagi), Adrian Petre (Atletico Arad)