Selecționata pregătită de Adrian Văsâi s-a impus cu 3-1 în primul meci internațional, o partidă de pregătire cu reprezentativa similară a Moldovei, pe care au câștigat-o cu scorul 3-1. Fabrizio Constantin a deschis scorul în minutul 19 cu o lovitură de cap după o centrare a lui Bodișteanu, iar Dan Sârbu a reluat în plasă din apropiere după ce portarul a respins în bară șutul lui Mălăele din lovitură liberă de la 25 de metri. La pauză a fost 2-0 pentru tricolori. În repriză secundă, Remus Mihai a mărit avantajul nostru după ce a scăpat singur cu portarul în minutul 63. Gazdele au reușit golul de onoare în prelungirile partidei.

Antrenorul naționalei U15, Adrian Văsâi a început în următoarea formulă:

1. Trandafir – 2. Pârvulescu, 5. Constantin (14. Vasilescu, 61′), 3. Nicolescu (13. Crăciun, 61′), 4. Lazăr (15. Vlad, 50′) – 6. Sârbu (16. Gașpar, 57′), 8. Mălăele (17. Popescu, 50′), 10. Bodișteanu-cpt. (18. Nechita, 57′) – 7. Negoescu (20. Mihai, 50′), 11. Niță (25. Urdea, 57′), 9. Neacșu

Rezervă neutilizată: 12. Popa

Următorul joc pe care România îl va disputa împotriva Moldovei este programat vineri, 24 noiembrie, cu începere la ora 11:00. Acestea sunt primele partide internaționale pentru generația tricolorilor născuți începând cu 1 ianuarie 2003.

Lotul convocat de antrenorul Adrian Văsâi pentru această acțiune:

Portari: Cosmin Trandafir (FC Viitorul), Robert Popa (CSM Rm. Vâlcea)

Fundași: Sergiu Pârvulescu (Tâmpa Kidds Brașov), Mario Nicolescu (Real Zaragoza), Andrei Crăciun (Aerostar Bacău), Darius Vasilescu (Regal Sport), Fabrizio Constantin (FCSB), Alexandru Gașpar (ACS Poli Timișoara), Bogdan Lazăr (FC Viitorul)

Mijlocași: Bogdan Vlad (Viitorul Cluj), Dan Sîrbu (Metalosport), Vasile Nechita (Juniorul Suceava), Nicolas Popescu (FC Voluntari), Ionuț Neacșu (FCSB), Robert Mălăele (FC Viitorul), Claudiu Negoescu (FCSB), Ștefan Bodișteanu (FC Viitorul)

Atacanți: Samuel Urdea (Moratalaz), Romeo Niță (FCSB), Remus Mihai (FC Viitorul)