Sâmbătă, 3 ianuarie

Răzvan RAȚ a jucat toate cele 90 de minute în PAOK – Panionios 3-2, în etapa 16 din campionatul Greciei. Fundașul român a avut o evoluție bună, reușind și două pase de gol. PAOK rămâne lider în Grecia cu un punct deasupra lui Olympiakos.

Gabriel TORJE a intrat în minutul 62 al meciului Rizespor – Konyaspor 1-1, în etapa 16 a Superligii Turciei. Românul a intrat la scorul de 1-0 pentru Rizespor.

Duminică, 4 ianuarie

Costel PANTILIMON a fost din nou titular în poarta lui Sunderland la meciul din runda a treia a Cupei Angliei, 1-0 cu Leeds United.

Florin GARDOȘ a fost și el integralist în Southampton – Ipswich 1-1, din runda a treia a Cupei Angliei. Pentru a se decide echipa care merge mai departe în competiție este nevoie de o rejucare a partidei.

Dragoș GRIGORE a început ca titular jocul Bordeaux – Toulouse 2-1 din Cupa Franței. Fundașul român a fost înlocuit la pauză, la scorul de 1-0. Toulouse a pierdut calificarea în urma acestui eșec.