Sâmbătă, Florin GARDOȘ a fost integralist în Newcastle – Southampton 1-2, în etapa 22 din Premier League. La singura eroare a fundașului român, respingere a mingii prin alunecare în adversar, Newcastle a înscris. Totuși, ”dubla” lui Elia, la al doilea său joc în prima ligă engleză, o menține pe Southampton pe locul 3, înaintea lui Man. United, Arsenal și Tottenham.

Costel PANTILIMON a fost titular în Tottenham – Sunderland 2-1 și a avut câteva intervenții salvatoare. La gazde, Vlad CHIRICHEȘ nu s-a aflat în lotul de optsprezece. Tottenham se află pe 6, în timp ce Sunderland ocupă locul 16.

Ovidiu HOBAN a jucat tot meciul în Hapoel Beer Sheva – Maccabi Petah Tikva 1-0, în etapa 18 a campionatului din Israel. Echipa lui Hoban ocupă locul 3, la 6 puncte de liderul Hapoel Ironi Kiryat.

George PUȘCAȘ a jucat tot meciul pentru Inter Primavera în victoria cu 4-0 contra lui Virtus Lanciano. Atacantul de 18 ani a obținut o lovitură de la 11 metri (și cartonaș roșu pentru portarul advers), pe care a transformat-o, pentru 3-0, în minutul 73. Vezi VIDEO cu reușita lui Pușcaș (de la min. 1:55).

Duminică, Dorin GOIAN a jucat toate cele 90 de minute în Levadiakos – Asteras 3-1, în etapa 19 din campionatul Greciei. Asteras se află pe locul 4, la 13 puncte de liderul Olympiakos. Pe locul secund este PAOK, echipa lui Răzvan RAȚ, care nu s-a aflat în lot la victoria cu Platanias, scor 1-0.