Sâmbătă, 27 septembrie

VLAD CHIRICHEȘ nu a fost oprit în lot 18 de antrenorul lui Tottenham, Mauricio Pochettino, la meciul încheiat la egalitate, scor 1-1, pe terenul lui Arsenal, în etapa 6 din Premier League.

COSTEL PANTILIMON a fost doar rezervă în partida Sunderland – Swansea 0-0.

Din cauza unei accidentări la gambă, FLORIN GARDOȘ nu a prins nici el lotul lui Southampton în victoria obținută pe teren propriu în fața lui QPR, scor 2-1. După 6 runde, Southampton ocupă locul 2 în Anglia, cu 13 puncte. Pe primul loc se află Chelsea, cu 16 puncte. Tottenham se află pe 8, cu 8 puncte, iar Sunderland pe 15, cu 5 puncte.

Revenit după o accidentare, ALEXANDRU MAXIM a fost doar rezervă la prima victorie a lui Stuttgart în actualul sezon de Bundesliga, 1-0 cu Hannover. După 6 runde, Stuttgart este pe locul 15, cu 5 puncte.

DRAGOȘ GRIGORE a fost integralist în partida Toulouse – PSG 1-1, din etapa 8 din Ligue 1. Toulouse ocupă locul 9 în Franța, cu 11 puncte.

DORIN GOIAN a jucat tot meciul pentru Asteras în victoria obținută în deplasare, la Platanias, în etapa 5 din campionatul Greciei. Asteras a acumulat 9 puncte.

Duminică, 28 septembrie

CIPRIAN MARICA a marcat primul său gol în partide oficiale la noul său club, Konyaspor, în remiza de pe teren propriu, scor 1-1, cu Erciyesspor, din etapa 4 a primei ligi din Turcia. Atacantul român a deschis scorul în minutul 45, dintr-o lovitură de la 11 metri, și a fost înlocuit în minutul 75, după ce a primit și un cartonaș galben.

GABRIEL TORJE, colegul lui Ciprian Marica la Konyaspor, a fost integralist și a rămas și el în statistici cu un cartonaș galben primit în minutul 54. Konyaspor a adunat 5 puncte din primele 4 runde.

BOGDAN STANCU a jucat toate cele 90 de minute ale meciului Genclerbirligi – Balikesirspor 3-1. Genclerbirligi ocupă, momentan, locul 2 în Turcia, cu 7 puncte.