Miercuri, Răzvan RAȚ a fost integralist în victoria lui PAOK pe terenul campioanei Olympiakos, scor 2-1, în etapa 11 a campionatului Greciei. Datorită acestui succes, PAOK s-a distanțat la 5 puncte în fruntea clasamentului.

Costel PANTILIMON a fost titular în Sunderland – Manchester City 1-4, în etapa 14 din Premier League. După ce Sunderland a deschis scorul în minutul 19, City a revenit prin golurile lui Aguero 21 și 71, Jovetic 39 și Zabaleta 55, marcate din interiorul careului în urma unor execuții de excepție. Fostul club al lui Pantilimon ocupă locul 2 în Anglia, în timp ce Sunderland se află pe 14.

Vlad CHIRICHEȘ a jucat toate minutele în Chelsea – Tottenham 3-0. Românul a evoluat ca fundaș dreapta și a primit un cartonaș galben, singurul din tabăra lui Spurs, în minutul 49. Chelsea este lider în Premier League, iar Tottenham ocupă poziția 10.

Florin GARDOȘ a fost doar rezervă în partida Arsenal – Southampton 1-0, decisă de reușita lui Alexis Sanchez din minutul 89. Southampton a rămas pe locul 3 în Premier League.

Marți, Dragoș GRIGORE a fost integralist în victoria lui Toulouse pe terenul lui Nantes, scor 2-1, în etapa 16 din Ligue 1. Toulouse ocupă locul 11 în prima ligă din Franța.

Gabriel TORJE a jucat toate minutele în partida Konyaspor – Giresunspor 1-2, prima din faza grupelor a Cupei Turciei. Konyaspor se mai află în grupă cu Genclerbirligi și Cizre Basra Spor.

Ovidiu HOBAN a fost titular și a rămas pe teren până la finalul jocului Hapoel Ironi Kiryat Shmona – Hapoel Beer Sheva 1-1, în etapa 11 a campionatului din Israel.