Urmărește pe frf.ro evoluțiile internaționalilor români ce se află în vederile selecționerului Victor Pițurcă:

Costin Lazăr a fost titular și a jucat toate cele 90 de minute în victoria celor de la PAOK în fața celor de la Atromitos, scor 3-0. Mijlocașul a avut o evoluție bună, reușind chiar să-ți treacă în cont și un assist, la golul secund, reușit de Stoch cu un minut înainte de pauză. PAOK este neînvinsă în play-off-ul ce stabilește următoarele echipe calificate în cupele europene, în afara campioanei Olympiakos.

Aseară, Ovidiu Herea a evoluat timp de 67 de minute în succesul lui FC Sion contra lui FC Zurich, scor 1-0. A fost a treia victorie consecutivă fără gol primit pentru echipa lui Herea, care a urcat pe poziția a 8-a în prima ligă din Elveția.

Dorin Goian a fost doar rezervă în partida Asteras – Panathinaikos 1-3.

Tot pe bancă s-a aflat și Costel Pantilimon la meciul Manchester City – Aston Villa 4-0, rezultat care i-a apropiat pe ”cetățeni” de titlul în Premier League. Ei trebuie doar să nu piardă în weekend, în ultima etapă, pentru a termina campionatul pe primul loc.