Vineri, 19 septembrie

BOGDAN STANCU a fost integralist și a marcat un gol în partida Eskisehirspor – GENCLERBIRLIGI 0-2. Atacantul român a marcat golul secund al echipei sale, în minutul 86, printr-o ”scăriță” din 8 metri. Stancu are două reușite în primele 3 runde ale campionatului Turciei.

MIHAI PINTILII a jucat 73 de minute în victoria lui AL HILAL cu Al Khaleej, scor 3-0. Înainte de a fi înlocuit, mijlocașul român și-a trecut în cont un assist, la cea de-a treia reușită a echipei sale, în minutul 17. Cu 13 puncte în 5 etape, echipa lui Pintilii ocupă locul 3 în prima ligă din Arabia Saudită.

Sâmbătă, 20 septembrie

FLORIN GARDOȘ a intrat la pauza meciului Swansea – SOUTHAMPTON 0-1, din etapa 5 din Premier League. Fundașul român l-a înlocuit pe Yoshida. Golul oaspeților a fost reușit Wanyama, în minutul 80. Cu acest succes, echipa lui Gardoș a urcat pe locul 2 în prima ligă din Anglia.

COSTEL PANTILIMON a fost doar rezervă în partida Burnley – SUNDERLAND 0-0, din etapa 5 din Premier League.

GABRIEL TAMAȘ a fost titular în meciul WATFORD – Bournemouth 1-1, din etapa 8 din Championship, liga secundă engleză. În minutul 4, fundașul român a provocat o lovitură de la 11 metri, ratată de Harte. Iar în minutul 32, Tamaș a părăsit terenul, accidentat, fiind înlocuit de Cathcart.

ALEXANDRU MAXIM a intrat în minutul 70 al întâlniri STUTTGART – Hoffenheim 0-2, în locul lui Harnik, în momentul în care oaspeții conduceau cu 1-0. A fost al treilea eșec consecutiv pentru trupa la care evoluează mijlocașul echipei naționale, care a ajuns pe ultimul în Bundesliga după primele 4 etape, cu un singur punct acumulat.

DRAGOȘ GRIGORE a fost integralist în TOULOUSE – Caen 3-3, meci în care oaspeții au condus, pe rând, cu 1-0, 2-1 și 3-2. Echipa la care este legitimat fundașul român a adunat 7 puncte în primele 6 etape ale primei ligi din Franța.

OVIDIU HOBAN a jucat 89 de minute în partida Hapoel Petah Tikva – HAPOEL BEER SHEVA 1-3, din etapa 2 a campionatului din Israel.

Duminică, 21 septembrie

VLAD CHIRICHEȘ a fost integralist în înfrângerea lui TOTTENHAM, de pe teren propriu, în fața lui West Brom, scor 0-1, din etapa 5 din Premier League. Unicul gol al meciului a fost marcat de Morrison, în minutul 74, dintr-o lovitură de colț la care defensiva lui Spurs nu s-a sincronizat.

CIPRIAN MARICA și GABRIEL TORJE au jucat toate minutele în meciul Sivasspor – KONYASPOR 0-0, din etapa 3 a campionatului Turciei.

DORIN GOIAN a jucat toate cele 90 de minute în victoria pe care ASTERAS a obținut pe propriul teren în fața lui Kalloni, scor 1-0, în etapa 4 din campionatul Greciei. Echipa lui Goian a acumulat 6 puncte în primele 4 runde.