Gabriel Torje a reușit să înscrie cu o execuție spectaculoasă, ”foarfecă” laterală de la 18 metri, în partida Konyaspor – Balikesirspor 2-0. Românul a deschis scorul în minutul 29. Colegul său de echipă, Ciprian Marica, nu a făcut parte din lotul lui Konyaspor, fiind accidentat.

Bogdan Stancu a înscris și el în partida pe care Genclerbirligi a pierdut-o, pe teren propriu, în fața lui Bursaspor, scor 1-2. ”Decarul” gazdelor a deschis scorul în minutul 19, însă oaspeții au întors rezultatul după pauză. Stancu a primit și un cartonaș galben, în minutul 45+1.

Alexandru Maxim a intrat în minutul 81 al jocului Bayern – Stuttgart 2-0, când scorul era 1-0 pentru trupa antrenată de Pep Guardiola. Maxim l-a înlocuit pe Leitner.

Vlad Chiricheș a jucat toate cele 90 de minute ale meciului Sunderland – Tottenham, făcând pereche în centrul apărării lui Spurs cu Younes Kaboul. La gazde, Costel Pantilimon a fost doar rezervă.

Dragoș Grigore a fost integralist în partida pe care Toulouse a pierdut-o la Reims cu scorul de 2-0.

Răzvan Raț a jucat tot meciul pentru PAOK, care a învins-o pe Niki Volos cu 3-0. Tot în Grecia, Dorin Goian a rămas doar pe bancă în Panionios – Asteras 2-1.

Mihai Pintilii a bifat toate minutele în partida pe care Al Hilal a câștigat-o cu Najran, scor 2-1.

Cosmin Moți a fost și el integralist în victoria cu 2-1 a lui Ludogorets pe terenul lui Botev Plovdiv.

Ciprian Tătărușanu a fost doar rezervă în Fiorentina – Genoa 0-0, în timp ce Gabriel Tamaș a fost suspendat pentru meciul Charlton – Watford 1-0.