Grupa A: Olanda, Franța, Suedia, Bulgaria, Belarus, Luxemburg

► 3 septembrie 2017: Belarus – Suedia 0-4 (Forsberg 18, Nyman 24, Berg 37, Granqvist 84-pen.), Olanda – Bulgaria 3-1 (Pröpper 7, 80, Robben 67 / Kostadinov 69), Franța – Luxemburg 0-0

► 7 octombrie 2017: Suedia – Luxemburg (ora 19:00), Belarus – Olanda, Bulgaria – Franța (ora 21:45)

► 10 octombrie 2017: Franța – Belarus, Luxemburg – Bulgaria, Olanda – Suedia (ora 21:45)

Franța852115-517
Suedia851218-716
Olanda841316-1113
Bulgaria840413-1712
Luxemburg81257-175
Belarus81254-175



Grupa B: Portugalia, Elveția, Ungaria, Feroe, Letonia, Andorra

► 3 septembrie 2017: Feroe – Andorra 1-0 (Sørensen 31), Ungaria – Portugalia 0-1 (André Silva 48), Letonia – Elveția 0-3 (Seferović 9, Džemaili 55, Rodríguez 58-pen.)

► 7 octombrie 2017: Feroe – Letonia (ora 19:00), Andorra – Portugalia, Elveția – Ungaria (ora 21:45)

► 10 octombrie 2017: Ungaria – Feroe, Letonia – Andorra, Portugalia – Elveția (ora 21:45)

Elveția880018-324
Portugalia870128-421
Ungaria831411-910
Feroe82244-158
Andorra81162-174
Letonia81073-183



Grupa C: Germania, Cehia, Irlanda de Nord, Norvegia, Azerbaijan, San Marino

► 4 septembrie 2017: Azerbaijan – San Marino 5-1 (Ismayilov 20, 57, А. Abdullayev 25, Cevoli 71-autogol, R. F. Sadygov 81 / Palazzi 74), Germania – Norvegia 6-0 (Özil 10, Draxler 17, Werner 21, 40, Goretzka 50, Gomez 79), Irlanda de Nord – Cehia 2-0 (J. Evans 28, Brunt 41)

► 5 octombrie 2017: Azerbaijan – Cehia (ora 19:00), Irlanda de Nord – Germania, San Marino – Norvegia (ora 21:45)

► 8 octombrie 2017: Cehia – San Marino, Germania – Azerbaijan, Norvegia – Irlanda de Nord (ora 21:45)

Germania880035-224
Irlanda de Nord861116-219
Azerbaijan83148-1210
Cehia823310-99
Norvegia82158-167
San Marino80082-380



Grupa D: Țara Galilor, Austria, Serbia, Irlanda, Moldova, Georgia

► 5 septembrie 2017: Austria – Georgia 1-1 (Schaub 43 / Gvilia 8), Moldova – Țara Galilor 0-2 (Robson-Kanu 80, Ramsey 90+3), Irlanda – Serbia 0-1 (Kolarov 55)

► 6 octombrie 2017: Georgia – Țara Galilor (ora 19:00), Austria – Serbia, Irlanda – Moldova (ora 21:45)

► 9 octombrie 2017: Moldova – Austria, Serbia – Georgia, Țara Galilor – Irlanda (ora 21:45)

Serbia853017-718
Irlanda83419-613
Țara Galilor835012-514
Austria823310-109
Georgia80538-125
Moldova80264-202



Grupa E: România, Danemarca, Polonia, Muntenegru, Armenia, Kazahstan

► 4 septembrie 2017: Armenia – Danemarca 1-4 (Koryan 6 / Delaney 17, 82, 90+3, Eriksen 29), Muntenegru – România 1-0 (Jovetić 75), Polonia – Kazahstan 3-0 (Milik 11, Glik 74, Lewandowski 86-pen.)

► 5 octombrie 2017: Armenia – Polonia (ora 19:00), Muntenegru – Danemarca, România – Kazahstan (ora 21:45)

► 8 octombrie 2017: Danemarca – România, Kazahstan – Armenia, Polonia – Muntenegru (ora 19:00)

Polonia861118-1119
Danemarca851218-716
Muntenegru851218-716
ROMÂNIA82338-89
Armenia82068-196
Kazahstan80264-222



Grupa F: Anglia, Slovacia, Scoția, Slovenia, Lituania, Malta

► 4 septembrie 2017: Anglia – Slovacia 2-1 (Dier 37, Rashford 59 / Lobotka 3), Scoția – Malta 2-0 (Berra 9, Griffiths 49), Slovenia – Lituania 4-0 (Iličić 25-pen., 61-pen., Verbič 82, Birsa 90)

► 5 octombrie 2017: Anglia – Slovenia, Malta – Lituania, Scoția – Slovacia (ora 21:45)

► 8 octombrie 2017: Lituania – Anglia, Slovacia – Malta, Slovenia – Scoția (ora 19:00)

Anglia862016-320
Slovacia850314-615
Slovenia842210-414
Scoția842214-1014
Lituania81256-185
Malta80082-210



Grupa G: Spania, Italia, Albania, Israel, Macedonia, Liechtenstein

► 5 septembrie 2017: Macedonia – Albania 1-1 (Trajkovski 78-pen. / Roshi 53), Italia – Israel 1-0 (Immobile 53), Liechtenstein – Spania 0-8 (Ramos 3, Morata 15, 54, Isco 16, Silva 39, Aspas 51, 63, Göppel 89-autogol)

► 6 octombrie 2017: Italia – Macedonia, Liechtenstein – Israel, Spania – Albania (ora 21:45)

► 9 octombrie 2017: Albania – Italia, Macedonia – Liechtenstein, Israel – Spania (ora 21:45)

Spania871032-322
Italia861119-719
Albania841310-913
Israel83059-149
Macedonia821510-147
Liechtenstein80081-340



Grupa H: Belgia, Bosnia-Herțegovina, Grecia, Estonia, Cipru, Gibraltar

► 3 septembrie 2017: Estonia – Cipru 1-0 (Käit 90+2), Grecia – Belgia 1-2 (Zeca 73 / Vertonghen 70, R. Lukaku 74), Gibraltar – Bosnia-Herțegovina 0-4 (Džeko 35, 85, Kodro 66, Lulić 84)

► 7 octombrie 2017: Gibraltar – Estonia, Bosnia-Herțegovina – Belgia (ora 19:00), Cipru – Grecia (ora 21:45)

► 10 octombrie 2017: Grecia – Gibraltar, Belgia – Cipru, Estonia – Bosnia-Herțegovina (ora 21:45)

Belgia871035-322
Grecia834111-513
Bosnia-Herțegovina842219-814
Cipru83148-1210
Estonia82246-178
Gibraltar80083-370



Grupa I: Croația, Islanda, Ucraina, Turcia, Finlanda, Kosovo

► 5 septembrie 2017: Kosovo – Finlanda 0-1 (Pukki 83), Islanda – Ucraina 2-0 (G. Sigurdsson 47, 66), Turcia – Croația 1-0 (Cenk Tosun 75)

► 6 octombrie 2017: Croația – Finlanda, Turcia – Islanda, Kosovo – Ucraina (ora 21:45)

► 9 octombrie 2017: Islanda – Kosovo, Finlanda – Turcia, Ucraina – Croația (ora 21:45)

Croația851212-316
Islanda851211-716
Turcia842212-814
Ucraina842211-714
Finlanda82156-107
Kosovo80173-201