La sfârșitul săptămânii trecute, trei dintre cele cinci adversare ale României în preliminariile CE 2016 au jucat meciuri de pregătire.

Irlanda de Nord a cedat greu, scor 0-1, în deplasare, cu Uruguay, la Montevideo. DETALII AICI!

Finlanda a participat la Cupa Baltica 2014. În semifinală a cedat cu 1-0 în fața Lituaniei. În meciul pentru locul 3, Finlanda a câștigat cu 2-0 împotriva Estoniei. Golurile au fost marcate de Hetemaj în minutul 49 și Moreu în minutul 88.

Grecia a remizat, scor 0-0, pe terenul Portugaliei. A fost o noua confirmare a organizării defensive a elenilor. Grecia a folosit următoarea echipă: Karnezis – Torosidis, Holebas, Manolas, Papastathopoulos – Tziolis, Maniakis – Katsuranis, Salpingidis – Samaras – Mitroglou. Marți seară, Grecia va juca în compania Nigeriei.