Echipa feminină de fotbal Universitatea Alexandria s-a calificat ieri în sferturile de finală ale Cupei României! Liderul din Liga I, al doilea eșalon valoric al fotbalului feminin din România, a trecut, pe teren propriu, de prim-divizionara Clubul Sportiv Real Craiova, locul 4 în Superliga Națională.

După o primă repriză în care nu s-a înscris niciun gol, Universitatea Alexandria și Clubul Sportiv Real Craiova au făcut spectacol, meciul încheindu-se cu scorul de 7-6 în favoarea divizionarei secunde.

Astăzi e programat ultimul meci din faza optimilor de finală ale Cupei României, confruntarea dintre Vasas 2 Odorheiu Secuiesc și ASA 2013 Targu Mures, deținătoarea trofeului.

Vasas 2 Odorheiu Secuiesc – ASA 2013 Târgu Mureș

Tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale Cupei României va avea loc mâine.