În primul meci amical disputat în fața suporterilor, ieșencele de la Navobi au făcut spectacol în Copou, învingând cu scorul de 12-1 formaţia moldoveană Narta Chişinău. Pentru echipa lui Adrian Ambrosie au marcat Ana Maria Vasile (minutele 3, 28, 33), Loredana Nica (10, 43, 45), Nadia Colesnicenco (30, 49, 58), Teodora Plăcintă (34), Monica Bențoiu (65) şi Nina Anca (67), unicul gol al oaspetelor fiind reuşit de Ludmila Caraman, în ultimul minut.

Managerul lui Navobi, Adrian Ambrosie, s-a declarat mulţumit de jocul prestat de elevele sale şi crede că echipa a ajuns la un nivel bun de pregătire. “Intrăm în linie dreaptă cu pregătirea. Așa cum am mai spus, fetele noastre s-au pregătit excelent și scorul din acest meci cred că reflectă atât valoarea lotului cât și pregătirea avută. Au debutat și junioare noi, ceea ce nu face decât să ne bucure. De asemenea, este important că au revenit în echipă Nina Anca și Loredana Nica, care alături de nucleul format, pot alcătui o echipă redutabilă. Felicit întreaga echipă pentru jocul prestat și spectacolul oferit”, a declarat prof. Adrian Ambrosie.

Navobi Iaşi a început meciul în următoarea alcătuire: Cătălina Cojocaru, Iulia Zamfir, Iulia Mera, Maria Spînu, Nadia Vasilica, Nina Anca, Loredana Nica, Nadia Colesnicenco, Andreea Grigoraș, Ana Maria Vasile, Teodora Plăcintă (căpitan). În repriza a doua au mai jucat: Andreea Sighiarțău, Stefana Ciobanu, Ana Butnărașu, Ana Palaghia, Diana Nistor, Justine Prata, Alina Butnaru, Mihaela Corduneanu, Monica Bențoiu, Valentina Butnaru, Diana Petrescu