În partida de la Soci, antrenorul Florin Bugar a folosit următoarele jucătoare:

Szoke – Tatu (29 Bențoiu), Desmerean, Barabași, Mera – D. Pop (53 Balazs), Tărășilă – Bistrian, Voicu, Merlan – Vasile

România a condus cu 1-0 (Vasile, minutul 20), însă a fost egalată doar șase minute mai târziu. Cum până la finalul celor 80 de minute și în extra-time nu s-a mai marcat, partida a fost decisă la loviturile de departajare.

De la 11 metri au înscris Desmerean, Bistrian, Mera și Tărășilă, dar au ratat Voicu, Barabași, Vasile și Merlan. A fost 5-4 pentru Slovacia, iar ”tricolorele” au ratat șansa de a disputa, pe 17 martie, finala turneului internațional Kuban Spring 2015.

În cealaltă semifinală, Rusia U19 a învins Israel U19 cu scorul de 4-0. România va juca pe 17 martie Israel în jocul pentru locul 3.

Selecționata feminină Under 19 a României se pregătește pentru Turul de Elită, ultima rundă înaintea Campionatului European. Pe 4, 6 și 9 aprilie va întâlni Rusia, Franța, respectiv Islanda în calificările pentru EURO, la miniturneul ce va fi găzduit în Hexagon.