Pentru partida de la Soci, antrenorul Florin Bugar a folosit următoarele jucătoare:

Niculescu – Mera, Desmerean, Barabași, David (52 Filler)- D. Pop (80+2 Șuveț), Tărășilă – Bistrian, Voicu, Merlan (72 Bențoiu) – Vasile

Pentru România a marcat de trei ori Voicu, în minutele 47, 52, din penalty, iar ultima reușită, cea a victoriei, a venit în minutul 80+3. Polonia a condus la pauză cu 1-0, dintr-un gol marcat din lovitură de la 11 metri, iar în minutul 75 adversarele au izbutit să egaleze la doi.

România face parte din grupa A: în primul joc, ”tricolorele” au remizat, scor 1-1, în fața selecționatei regiunii Krasnodar, iar pe 11 martie, de la ora 12:10, este programată confruntarea cu Moldova.

În celelalte jocuri ale grupei: Polonia – Moldova 0-0 și Krasnodar – Moldova 1-0.

Clasament: 1. ROMÂNIA 4p (4-3), 2. Krasnodar 4p (2-1), 3. Polonia 1p (2-3), 4. Moldova 1p (0-1)

Pe 13 martie sunt programate sferturile de finală, în care se califică primele două echipe din fiecare din cele trei grupe plus cele mai bune două ocupante ale locurilor secunde. Pe 15 martie se vor disputa semifinalele, iar pe 17 martie va avea loc finala Kuban Spring 2015.

Selecționata feminină Under 19 a României se pregătește pentru Turul de Elită, ultima rundă înaintea Campionatului European. Pe 4, 6 și 9 aprilie va întâlni Rusia, Franța, respectiv Islanda în calificările pentru EURO, la miniturneul ce va fi găzduit în Hexagon.