Naţionala României s-a impus cu scorul de 2-0, după ce la pauză tabela a fost neschimbată, scor 0-0.  În minutul 50, Melinda Nagy a deschis scorul, după ce a executat impecabil o lovitură liberă de la peste 30 de metri lateral stânga, direct în poarta adversă, peste portarul Moldovei, luat prin surprindere de traiectoria balonului.

În minutul 80, la una din ultimele acţiuni de atac ale României, Diana Petrescu a fost lansată în adâncime, a pătruns în careu şi a înscris golul de 2-0, stabilind scorul final al întâlnirii.

La partida de astăzi, antrenorul Adrian Ambrosie a ales următorul unsprezece: Salamon – Mateș, Mureșan, Nagy, Burcea – Borodi, Sfiea – Oana Negrea, Mădălina Boroș, Roșie – Camelia Moraru

Rezerve: Sighiartău – Zamfir, Barbu, Diță, Ionescu, Petrescu, Flaviana Negrea

Duminică, 28 februarie, de la ora 10:00, tot la Vadul lui Vodă, este programat meciul revanșă dintre cele două selecționate.