Tricolorele au deschis scorul încă din minutul 9, în urma reușitei Cristinei Carp și au mărit avantajul prin golul Andreei Voicu. În cea de-a doua repriză, Jbarah a micșorat din diferența de pe tabelă, în urma golului marcat în minutul 53.

Astfel, România încheie turneul găzduit de Turcia cu o victorie, încheind pozitiv bilanțul celor patru partide disputate la Gold City Cup, în care a mai înregistrat două remize (0-0 cu Ucraina și 1-1 cu Irlanda de Nord) și o înfrângere, 3-0 cu Franța B.

Iordania – România 0-2 (Jbarah 53 / Carp 9, Voicu 16)

Echipa României pentru partida cu Iordania:

Părăluță – Bănuță (Corduneanu, 46′), Nagy, Goder (Meluță 46′), Giurgiu – Bortan (C), Herczeg (Ciolacu 58′), Vătafu – Bâtea (Rus, 46′), Carp (Barabasi, 64′), Voicu (Negrea, 80′)

Rezerve: Boandă, Neacșu, Bistrian

Selecționerul Mirel Albon a convocat 20 de jucătoare pentru acest turneu:

Portari: Andreea Părăluță (Atletico Madrid/Spania), Lavinia Boandă (Olimpia Cluj)

Fundași: Andreea Corduneanu (Heniu Prundu Bârgăului), Claudia Bistrian (CFR Timișoara), Adina Giurgiu (Sassuolo/Italia), Anne-Marie Bănuță (Rodez Aveyron/Franța), Teodora Meluță (Olimpia Cluj), Brigitta Goder (ETO Gyori FC/Ungaria), Melinda Nagy (Olimpia Cluj)

Mijlocași: Ioana Bortan (Olimpia Cluj), Ștefania Vătafu (UDG Tenerife/Spania), Andreea Voicu, Mihaela Ciolacu (ambele Olimpia Cluj), Maria Neacșu (CFR Timișoara), Andrea Herczeg (Mallbackens IF/Suedia), Kinga Barabasi (Ladies Târgu-Mureș),

Atacanți: Cristina Carp (Olimpia Cluj), Laura Rus (Sassuolo /Italia), Oana Negrea (Olimpia Cluj), Mara Bâtea (Olimpia Cluj)