Ieri dimineaţă, al doilea amical din dubla întâlnire cu echipa similară a vecinilor de peste Dunăre s-a terminat cu un rezultat de egalitate, scor 1-1. Partida a avut loc pe terenul de la complexul "Casa Fotbalului" din Stara Pazova, în faţa a 100 de spectatori. În primul amical, disputat marţi, naţionala gazdă a reuşit să învingă România cu 1-0, prin golul marcat de Tenkov în minutul 26.

Golul egalării a fost reuşit din penalty

Fluierul de final al primei reprize a găsit Serbia în avantaj, care a condus cu 1-0, prin golul reuşit de Tijana Filipovic, în minutul 36. România a reuşit să egaleze pe final de meci, în minutul 86. Ficzay a fost faultată în careu de către Đuriček şi Ştefania Vătavu a transformat lovitura de pedeapsă, stabilind scorul final al partidei. Înainte de golul României, Serbia a ratat o mare ocazie de gol prin Poljak, al cărei şut a nimerit transversala.