Grupa de copii 2008 a clubului CSM Politehnica Iaşi a ocupat locul I la Cupa “Prosport” Focşani. Competiţia, devenită deja o tradiţie în Focşani, a avut loc în week-end, la baza sportivă “Valentino Sport” şi a fost organizată de clubul “Prosport”. În finala turneului, CSM Poli Iaşi a învins formaţia FC Bacău cu scorul de 3-0, golurile fiind marcate de Ilie Vlad-2 şi Timofte.

În faza grupelor, elevii lui Mihai Drăgoi au obţinut două victorii, 3-1 cu Real Cadet Bucureşti (goluri Harhătă-2 şi Ilie Vlad) şi 4-3 cu Viitorul Bacău (Stoica-2, Ciapă-2), calificându-se în sferturi cu punctaj maxim, înaintea formaţiilor Viitorul Bacău – locul 2 şi Real Cadet Bucureşti – locul 3.
În sferturi, CSM Poli Iaşi a trecut de Atletic Bârlad cu scorul de 5-0 (goluri Ciapă şi Timofte-4), iar în semifinale a câştigat duelul cu o altă echipă ieşeană, DIDI Junior, scor 6-0, goluri Ilie-3, Timofte-2 şi Bejenariu. La turneu au participat 12 echipe împărţite în 4 grupe.

Lotul deplasat de antrenorul Mihai Drăgoi la Cupa Prosport: Formagiu Darius, Formagiu Flavius, Bejenariu Denis, Harhătă Rareş, Rîmbu Tudor, Ilie Vlad, Ciapă Matei, Babuţă Radu, Timofte Fabyani, Stoica Ricardo, Geamăn Robert şi Ţibucanu George.

Clasament final categoria 2008:
1. CSM Politehnica Iaşi
2. FC Bacău
3. Prosport Focşani
4. DIDI Junior Iaşi

Premii individuale:
– Trofeul ,,Aristică Ghiţă” (cel mai bun antrenor): Mihai Drăgoi (CSM Politehnica Iaşi)
– Trofeul ,,Stan Gheorghiu” (cel mai bun portar): Formagiu Darius (CSM Politehnica Iaşi)
– Penalty-ul de aur (cel mai bun executant de penalty-uri): Ilie Vlad (CSM Politehnica Iaşi).