Prima repriză a partidei care s-a disputat în Sala Sporturilor "Horia Demian" din Cluj-Napoca s-a terminat cu avantaj minim pentru deveni. Antrenorul-jucător Florin Ignat a deschis scorul în minutul 18, după o pasă a lui Cristi Matei.

Repriza secundă a adus cinci goluri pe tabelă, primii la cuvânt înscriindu-se mureşenii, prin brazilianul P. Ferreira (27). Autobergamo a răspuns imediat prin Cristian Matei (28), după ce a profitat de o alunecare a lui Gherman în propria jumătate. Acelaşi Cristian Matei a dus scorul la 3-1 (36), însă finalul le-a aparţinut mureşenilor.

Fabio Aguiar (38) a punctat cu o lovitură de călcâi, iar Csoma (39) a egalat la 3. Au urmat prelungirile, la finalul cărora Autobergamo a dat lovitura, înscriind prin Cristian Matei, care a transformat o lovitură de penalitate.

Iată şi cele două loturi înscrise pe foaia de joc de Autobergamo Deva şi City'us Târgu Mureş:

Autobergamo: Toniţă, Molina – Pânzaru, Cr. Matei, Fl. Ignat, Tacot, Drăgoiu, Em. Moldoveanu, Moţ (cpt.), Macingo, Obada, Manya. Antrenor Florin Ignat
City'us: Carlao, Cătinean – Gherman (cpt.), Mimi Stoica, Paulinho, Fabio Aguiar, Ruxandari, Răducu, P. Ferreira, Covaci, Cesar Ribeiro, Csoma Alpar, Ţipău, Tamaş. Antrenor Endre Kacso