Formația din Bucureşti s-a impus cu scorul de 2-0 (0-0), prin golurile marcate de Ioniţă şi Dragomir. S-au jucat două reprize de 40 de minute, 11 contra 11.

Dinamo: Budică – Ciobanu, Costache, Bondoc, Bucur, Dragomir, Stăncioiu, Subţirică, Ivan, Ioniţă, Mihai
Rezerve: Cristofor, Năstăsoiu, Dănilă, Manta, Papugiu, Puiu, Panait
Antrenor Marius Oprişan

Unirea: Coroban – Coiov, Dima, Boboiciov, Csui, Vârştiuc, Bizău, Buzatu, Costea, Olteanu, Gheorghiu
Rezerve: Slavu, Cozma, Simion, Sarafolean, Şoproni, Pamfil, Ciubotariu
Antrenor Marius Stamache

Festivitatea de premiere a fost oficiată de fostul internaţional Miodrag Belodedici. În cadrul acesteia, au fost acordate şi trei premii speciale. Astfel, Mihai Budică (Dinamo) a fost desemnat portarul meciului, Silviu Dragomir (Dinamo) a fost ales cel mai tehnic jucător al finalei, în timp ce Raul Csui (Unirea) a fost răsplătit cu titlul de cel mai bun jucător al partidei.