Faza grupelor turneului final al competiţiei s-a disputat în zilele de 20 şi 21 decembrie, în sala din oraşul dâmboviţean şi a constat în două grupe a câte patru echipe, care s-au duelat în meciuri a câte 40 de minute (două reprize de 20), pe teren redus.

În grupa A, Academia Gheorghe Hagi a ocupat primul loc, cu două victorii şi un egal, obţinând calificarea în finala mare a turneului. Poziţia secundă a revenit celor de la LPS Suceava, care au obţinut două victorii şi vor juca în finala mică.

În grupa B, CFR Cluj s-a calificat în ultimul act al competiţiei după le-a învins pe Prosport Focşani şi Atletic Zalău şi a remizat cu Atletico Arad. Arădenii au ratat finala mică, după ce au pierdut meciul decisiv cu Prosport Focşani, scor 0-2.

Programul zilei de marți, 22 decembrie, va debuta de la ora 10:00, cu finala pentru locurile 3-4, care le va pune faţă în faţă pe LPS Suceava şi Prosport Focşani, pentru ca o oră mai târziu să se dispute meciul pentru titlul de campioană, între Academia Gheorghe Hagi şi CFR Cluj.

Iată rezultatele integrale şi clasamentele finale ale grupelor:

Grupa A
20 decembrie
Kinder Târgoviște – Interstar Sibiu 1-2, Academia Gheorghe Hagi – LPS Suceava 1-0
Interstar Sibiu – LPS Suceava 1-3, Kinder Târgoviște – Academia Gheorghe Hagi 0-2
21 decembrie
Academia Gheorghe Hagi – Interstar Sibiu 3-3, LPS Suceava – Kinder Târgoviște 2-0

Clasament: 1. Academia Gheorghe Hagi 7p (6-3), 2. LPS Suceava 6p. (5-2), 3. Interstar Sibiu 4p. (6-7), 4. Kinder Târgovişte 0p. (1-6)

Grupa B
Atletico Arad – Atletic Zalău 3-1, CFR Cluj – Prosport Focșani 4-2
Atletic Zalău – Prosport Focșani 1-2, Atletico Arad – CFR Cluj 2-2
CFR Cluj – Atletic Zalău 7-1, Prosport Focșani – Atletico Arad 2-0

Clasament: 1. CFR Cluj 7p (13-5), 2. Prosport Focșani 6p. (6-5), 3. Atletico Arad 4p. (5-5), 4. Atletic Zalău 0p. (3-12)