A patra etapă a returului a debutat vineri cu nouă partide din patru serii ale eşalonului al treilea. Singura serie ale cărei meciuri se dispută doar sâmbătă este seria a III-a, rămasă din retur fără campioana de toamnă, Inter Olt Slatina, retrasă din campionat. În meciurile de ieri, s-au consemnat patru victorii ale gazdelor şi tot atâtea ale oaspeţilor, singurul egal întregistrându-se în seria I, în meciul din deplasare al liderului Sepsi OSK, la Bacău, contra Aerostarului.

Diferenţa de puncte din clasament nu a contat la Modelu şi la Deva, acolo unde echipele gazdă au învins mult mai bine cotatele Metaloglobus şi FC Hunedoara, în cea de-a doua partidă surprinzând proporţiile scorului, 4-0 pentru CNS Cetate. Şi pentru că tot vorbim de meciurile din seria a IV-a, Metalurgistul Cugir (foto) a preluat şefia seriei, cel puţin până la terminarea partidei de azi dintre ASU Poli şi CSM Lugoj, după ce a învins pe Millenium Giarmata cu 2-1.

În seria a V-a, singurul meci al zilei de ieri a consemnat victoria Unirii Jucu în faţa Zalăului, scor 2-0, rezultat care urcă gruparea clujeană pe ultima treaptă a podiumului, la două puncte distanţă de Luceafărul Oradea şi Avântul Reghin.

SERIA I

25 martie, ora 15:00
Aerostar Bacău – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-0
CSM Paşcani – Petrotub Roman 1-3

26 martie, ora 15:00
Atletico Vaslui – Ştiinţa Miroslava
Metalosport Galaţi – Sporting Lieşti

FC Zagon – Olimpia Râmnicu Sărat 0-3
Gazdele s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur
CS Panciu – Bucovina Rădăuţi 3-0
Oaspeţii s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur
Inter Dorohoi – Cetatea Târgu Neamţ 3-0
Oaspeţii s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur

1.Sepsi OSK17141237643
2.Olimpia Rm. Sărat171232381339
3.Petrotub Roman171142411237
4.Ştiinţa Miroslava161024301432
5.Metalosport Galaţi16844331528
6.Aerostar Bacău17755211726
7.Sporting Lieşti16637242721
8.CSM Paşcani17638263821
9.FC Panciu17377152316
10.Bucovina Rădăuţi*17449152716
11.FC Zagon*16349133613
12.Inter Dorohoi17179142910
13.Atletico Vaslui16221212458
14.Cetatea Tg. Neamţ**16411115323
*echipă retrasă din competiţie după turul campionatului. În conformitate cu art.79/8 coroborat cu art.79/14.1 din RD echipa de fotbal a Clubului Sportiv Fotbal Club Zagon se sancționează cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de AJF pe teritoriul căreia are sediul clubul în cauză
**echipă penalizată cu 10 puncte în urma Hotărârilor Comisiei de Disciplină şi Etică echipă sancţionată cu excluderea din toate competițiile organizate sub egida Federației Române de Fotbal, ca urmare a neachitării obligațiilor financiare în termenul regulamentar față de creditorul Munteanu Mădălin Daniel (dosar 116/CD/2015) în conformitate cu decizia Comisiei de Disciplină şi Etică din 24.02.2016

SERIA A II-A

25 martie, ora 15:00
Înainte Modelu – Metaloglobus Bucureşti 2-0
Voinţa Snagov – Gloria Popeşti Leordeni 2-3

26 martie, ora 15:00
Viitorul Domneşti – Dinamo II Bucureşti
Unirea Slobozia – Juventus Bucureşti
Petrolistul Boldeşti – CS Tunari
FC Viitorul II – Delta Dobrogea Tulcea

CSM Olteniţa stă

1.Juventus Bucuresti15114028737
2.Delta Dobrogea15114026737
3.Metaloglobus161123261035
4.Unirea Slobozia14734251724
5.Înainte Modelu16718323322
6.Viitorul Domneşti15636272921
7.Gl. Popeşti Leordeni16547253019
8.Dinamo II15537202418
9.FC Viitorul II15447222816
10.Petrolistul14428182214
11.Voinţa Snagov15429202514
12.CSM Olteniţa15429243914
13.CS Tunari15041112324

SERIA A III-A

26 martie, ora 15:00
SCM Piteşti – Concordia Chiajna II
FC Voluntari II – Urban Titu
Sporting Turnu Măgurele – Atletic Bradu
AFC Hărman – Sporting Roşiori
CN Dinicu Golescu Câmpulung – CS Ştefăneşti
CS Podari – CS Afumaţi

Inter Olt Slatina – FC Aninoasa 0-3
Gazdele s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur

1.CN Dinicu Golescu1694322931
2.SCM Piteşti16925281629
3.CS Afumaţi16925201229
4.Inter Olt Slatina*17926232229
5.Sporting Turnu16916222028
6.Atletic Bradu16835301927
7.Sporting Roşiori16745221125
8.FC Voluntari II16745302725
9.CS Ştefăneşti16736221924
10.CS Podari166010293118
11.Concordia Chiajna II16538253018
12.FC Aninoasa17368162515
13.Urban Titu164111153213
14.AFC Hărman16231116479
*echipă retrasă din competiţie după turul campionatului. În conformitate cu art.79/8 coroborat cu art.79/14.1 din RD echipa de fotbal a AS Clubul Sportiv Inter Olt Slatina se sancționează cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de AJF pe teritoriul căreia are sediul clubul în cauză

SERIA A IV-A

25 martie, ora 15:00
Millenium Giarmata – Metalurgistul Cugir 1-2
Măgura Cisnădie – ACSO Filiaşi 1-0
CS U Craiova II – Pandurii II Târgu Jiu 0-3
CNS Cetate Deva – FC Hunedoara 4-0

26 martie, ora 15:00
ASU Poli Timişoara – CSM Lugoj
CS Ineu – Naţional Sebiş
Performanţa Ighiu – Minerul Motru

1.Metalurgistul Cugir181323381941
2.ASU Poli171313371440
3.Performanța Ighiu17105230935
4.Becicherecu Mic17935301930
5.Naţional Sebiş17935201430
6.FC Hunedoara18837302827
7.CSM Lugoj17728181923
8.Măgura Cisnădie18657172523
9.Pandurii II18648202122
10.Cetate Deva17557202220
11.CS Ineu16619162119
12.CS U Craiova II17539172318
13.Minerul Motru1746792518
14.ACSO Filiaşi183312122912
15.Millenium Giarmata18221414408

SERIA A V-A

25 martie, ora 15:00
Unirea Jucu – FC Zalău 2-0


26 martie, ora 15:00
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Sănătatea Cluj
Luceafărul Oradea – CS Oşorhei
Unirea Dej – Industria Galda
ASF Comuna Recea – Avântul Reghin
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Sighetu Marmaţiei

Luceafărul Bălan – CS Iernut 0-3
Gazdele s-au retras din competiţie şi pierd la masa verde meciurile din retur

1.Luceafărul Oradea161141391137
2.Avântul Reghin161213331337
3.Unirea Jucu171052351635
4.Industria Galda161114332234
5.CSM Sighet16925301529
6.AFK Csikszereda16916211828
7.Comuna Recea16826322426
8.Sănătatea Cluj16727272923
9.CS Iernut16539202818
10.CS Oşorhei16538172518
11.Unirea Dej165110192816
12.FC Zalău173311113312
13.AFC Od. Secuiesc163112133610
14.Luceafărul Bălan*16011514461
*echipă retrasă din competiţie după turul campionatului. În conformitate cu art.79/8 coroborat cu art.79/14.1 din RD echipa de fotbal a Luceafărului Bălan se sancționează cu retrogradarea în ultima categorie competițională organizată de AJF pe teritoriul căreia are sediul clubul în cauză