Prima etapă din returul competiţiei Liga 2 Casa Pariurilor a fost una neagră pentru primele trei clasate, care au capotat una după alta. Prima pe listă a fost CS Mioveni, ocupanta locului secund, care a fost învinsă pe teren propriu de ASU Poli Timişoara, prin golul lui Axente.

Următoarea pe listă a fost Fotbal Club Rapid, care s-a deplasat la Constanţa. Doar o repriză a fost de ajuns pentru a se stabili soarta meciului. Gazdele au deschis scorul prin Cruceru, dar rapidiştii au restabilit egalitatea după mai puţin de un sfert de oră, prin Drăghiceanu. Marinarii au revenit în avantaj prin Antoche, iar Lică a stabilit scorul final al meciului.

CLASAMENTUL INTERMEDIAR ÎNAINTEA ULTIMULUI MECI AL RUNDEI

Penultimul meci al rundei a consemnat al treilea eşec pentru liderul AFC UTA Arad, învins de propriul fundaş Melinte, care a deviat în propria poartă un balon centrat de Sîrbu. De eşecul celor trei a profitat pentru moment Turris-Oltul, care a egalat la puncte pe Fotbal Club Rapid, însă Petrolul Ploieşti poate urca peste cele două cu o victorie în meciul cu Metaloglobus, duel care va încheia luni prima etapă a returului.

În celelalte partide ale etapei, Viitorul Pandurii şi Campionii FC Argeş s-au întors cu toate punctele din deplasare, în timp ce la Miercurea Ciuc şi Cluj-Napoca s-a consemnat acelaşi rezultat, 1-1.

Iată rezultatele şi programul etapei, cu roşu fiind trecute meciurile televizate:

30.11.2019, ora 11:00
CS Mioveni – ACS ASU Politehnica Timișoara 0-1 (0-1)